Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi betohet para Presidentit...

Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuese të vendeve të Bashkimit Europian dhe...

Negociatat, Presidenti Meta: Të mos humbasin shpresat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur për negociatat nga qyteti i Kukësit. Ai i bëri apel qytetarëve shqiptarë të mos humbasin shpresat, ndërsai...

Presidenti Meta pret ambasadorin e Zelandës së Re

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pritur në një takim Ambasadorin e ri të Zelandës së Re, z.Anthony George Simpson, me rastin e paraqitjes së...

”Djegia e mandateve që në 97”, Zeqo: Kushtetuesja nuk e shkarkon...

Ish-themeluesi i PS, Moikom Zeqo, në një intervistë për ''Panoramën'', analizon krizën politike, rrënjët e djegien e mandateve nga opozita, në ngjarjet e vitet...

Presidenti në Monako, u shoqërua nga Princ Leka II dhe Princeshë...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës zyrtare në Monako, pjesë të delegacionit ka pasur edhe Princ Leka II dhe Princeshë Elia. Lajmin e bëri...

Vizitë zyrtare në Monako, Presidenti Meta pritet nga Princi Albert II

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur sot vizitën zyrtare në Principatën e Monakos. Vizita zhvillohet me ftesë të Princit Albert II. Kreu i shtetit...

Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit, Presidenti Meta: Isha me...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ndarë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar, Prof. Miço Papadhopulli. Në mesazhin e...

Presidenti Meta dekreton emërimin e Besnik Muçit, gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar emërimin e zotit Besnik Muçi, gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese. ARSYET “PËR PËRZGJEDHJEN E KANDIDATURËS TË ZOTIT BESNIK MUÇI,...

Këshilltari Ligjor i Metës: Presidentin mund ta shkarkojnë vetëm për arsye...

Këshilltari Ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ishte sot në “Top Talk” për të komentuar opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias pas kërkesës...

Kryeministri italian në Tiranë: Ju mbështesim për negociata

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, mbërriti pasditen e sotme në Tiranë,  për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Ai u prit me ceremoni shtetërore në Pallatin...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com