E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Rama: Durrësi do ta kujtojë me admirim periudhën kur Dako drejtoi...

Në takimin elektoral me qytetarët e Durrësit, kryeministri Edi Rama u ndal gjatë në vlerësimin e punës së kryebashkiakut Vangjush Dako, edhe pse nuk...

Rama braktiset, Berisha: Në Durrës i thanë jo farsës (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi në facebook, shkruan se qytetarët durrsakë i thanë jo farsës antikushtetuese dhe këtë e demostruan me braktisje të...

”S’ka 30 qershor”, Rama pritet me protesta në Durrës

Me qindra mbështetës të Partisë Demokratike, dolën për ti bllokuar rrugën Edi Ramës, që pritet të mbajë një miting elektoral në qytet gjatë orëve...

Basha për REL: Nuk ka zgjedhje më 30 qershor (VIDEO)

Gjatë një interviste për Radion Evropa e Lirë, kreu opozitar nga Partia Demokratike, Lulzim Basha thotë se nuk ka dalje nga kriza politike në...

Patrioti i rremë! Për ca vota, Rama ndryshon dhe flamurin

Për vota ujku bëhet edhe si dele. Në takimet e tjera me flamurët e Shqipërisë nga pas për dekor, ndërsa në takimet e sotme...

IFIMES: Rama është ‘Milosheviçi shqiptar’

ryeministri shqiptar Edi Rama, nisur nga veprimet e tij politike, i ngjan gjithnjë e më shumë një “Millosheviçi shqiptar”. Ky është konkluzioni i një studimi...

Maliqi thumbon Ramën: Kalorës, si tu dukën 300.000 veta në shesh?

Deputeti që mori mandatin nga listat e PD-së, Lefter Maliqi, përmes një postimi në facebook, i është drejtuar kryeministrit Edi Rama fill pas protestës...

Shkodra mesazh: Liri për Bardhin, simbol i rezistencës për zgjedhjet e...

Sot në protestë është edhe ''Bardh Spahia''. Janë qytetarët e Shkodrës, të cilët përmes pankartave kanë shënuar disa mesazheve për ish-deputetin demokrat, i arrestuar...

Protesta/Rama në krevatin e krimit, me Avdylët dhe Dakon (FOTOLAJM)

Të rinjtë e formueve rinore të opozitës, janë shfaqur tejet kreativ në protestën e sotme. Ata janë maskuar si kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku Vangjush...

Protesta/Ironia therëse e të rinjve të LSI-së (FOTO)

Kjo protestë e 9-të kombëtare, do të mbahet mend si protesta më madhështore dhe protesta me mesazhet më të goditura. Lëvizja Rinore për Integrim,...

EDITORIAL

Dashamir Shehi: Të dielën do përplasemi cep më cep të Shqipërisë me Ramën

Vendimi i marre sot nga Kolegji Zgjedhor kundër dekretit të Presidentit Ilir Meta, nuk ndryshon asgjë në...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...