E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Partisë Demokratike

Etiketim: Partisë Demokratike

“Pasojat e drogës”, Shehu: Nuk ka asnjë qendër rehabilitimi

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar përsëri për buxhetin 2019 në fushën e shëndetësisë. Përmes një statusi të shpërndarë në mediat sociale, Shehu...

“Takim me të rinjtë”, Basha: S’ka qeveri që ia del me...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon takimin me të rinjtë dhe të rejat e Beratit, të cilët kanë shpalosur problemet dhe shqetësimet e...

Dekretimi i Lleshajt, Basha: Me apo pa të, Ministria e Brendshme...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pasi Presidenti Ilir Meta firmosi dekretin për emërimin e Sandër Lleshajt në postin e Ministrit...

PD: Buxheti për arsimin, në nivelin më të ulët në Europë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boçi deklaroi se “buxheti për arsimin në Shqipëri është në nivelin më të ulët të investimeve në Europë”. Sipas tij,...

Basha: Nuk do të ketë kompromis me organizatën kriminale të Rilindjes,...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News tha se nuk do të ketë kompromis me...

“Rama po mbyll dosjet”, Basha: Sot po ju paralajmëroj se Sandër...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i ftuar mbrëmjen e sotme në “360 Gradë”, të Artur Zhejit, ka folur lidhur me debatin e javëve...

Ina Zhupa: Rama një diktator, shqiptarët ta dënojnë me votë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, e ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka deklaruar se heqja e "Shqiponjës" nga sheshi, ishte një...

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka çuar kauzën e opozitës deri në PPE. Me sa duket ai ka marrë mbështetje nga Partia...

Kur do e vrasësh “Babën politik”? Çfarë thotë Basha për Berishën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e sotme i është përgjigjur dhe “pyetjes që vret”, të bërë nga Arjan Çani në “Zonë e...

Vokshi: Rama nxitësi i dhunës ndaj gazetarëve, krimi duhet ndëshkuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshin, ka ngritur sërish alarmin për mungesën e mbrojtjes së gazetarëve dhe fjalës së lirë në Shqipëri, në Ditën...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...