E enjte, Dhjetor 13, 2018

Sot studentët e protestës do dalin para Parlamentit

-Universitet në të gjithë vendin bojkotojnë mësimin. Pedagogët i bashkohen protestës për plotësimin e tetë kushteve. Parlamenti mblidhet sot në
Sot studentët e protestës do dalin para Parlamentit

Foto si studentët po ngrijnë natën nga akulli, ndezin zjarr të mos kthehen në statuja të akullta

Eshtë tragjike dhe nuk ka rast në Shqipëri se si mund të lihen studentët në mes të akullit të këtyre
Foto si studentët po ngrijnë natën nga akulli, ndezin zjarr të mos kthehen në statuja të akullta

Afrim Krasniqi: Kryeministri si çun lagje; Hajdeni e më takoni t’ju plotësoj kërkesat!*

Nga Afrim Krasniqi Një javë që studentët janë në protestë. Ka ndodhur më 1990 dhe 1991. Asnjëherë tjetër. Edhe tek armët
Afrim Krasniqi: Kryeministri si çun lagje; Hajdeni e më takoni t’ju plotësoj kërkesat!*

Studentët: Nesër ora 10.00 para parlamentit; studentë, gjimnazistë dhe qytetarë!

Nesër zhvillon punimet Kuvendi i Shqipërisë. Eshtë bërë kërkesë nga LSI për amendime në ligjin e arsimit të lartë, ku
Studentët: Nesër ora 10.00 para parlamentit; studentë, gjimnazistë dhe qytetarë!

Pedagogët u bashkohen studentëve. Senati i UT kundër Kryeministrit: Tarifat i rriti qeveria

Pedagogët dhe stafi i universiteteve u janë bashkuar sot edhe zyrtarisht kërkesave të studentëve për qeverinë "Rama". Senati i Universitetit
Pedagogët u bashkohen studentëve. Senati i UT kundër Kryeministrit: Tarifat i rriti qeveria

Folshqip.al: Zbulohet sms e Kryeministrit Rama për ministrin: O kafsh, kujdes me ato letrat!

Nga folshqip.al Zbulohet një sms e kryeministrit Rama drejtuar ministrit Gjiknuri kur plasi skandali për tenderin e Unazës së Re për
Folshqip.al: Zbulohet sms e Kryeministrit Rama për ministrin: O kafsh, kujdes me ato letrat!

E gjithë Shqipëria në protestë, bllokohen rrugët. Të gjithë pro studentëve

Sot e gjithë Shqipëria është ngritur në protestë në mbështetje të studentëve në Tiranë, të cilët presin që kryeministri të
E gjithë Shqipëria në protestë, bllokohen rrugët. Të gjithë pro studentëve

Fotografi madhështore nga protesta e studentëve në Tiranë në 8 ditë

Mijëra studentë nga e gjithë Shqipëria janë derdhur në të gjithë Tiranën duke protestuar në përmbushje të kërkesave të tyre. Në
Fotografi madhështore nga protesta e studentëve në Tiranë në 8 ditë

Gramoz Ruçi, mblidh urgjent parlamentin. Studentët po sëmuren, ndaj plotësoni kërkesat

Studentët e kanë gdhirë, edhe këtë natë, në minus dy gradë në Tiranë duke protestuar për kërkesat jetike të tyre,
Gramoz Ruçi, mblidh urgjent parlamentin. Studentët po sëmuren, ndaj plotësoni kërkesat

Monika Kryemadhi konferencë urgjente: Edi Rama të plotësojë 8 kërkesat e studentëve

Në orën 08.00 të mëngjesit të kësaj të mërkure kryetarja e LSI Monika Kryemadhi doli në një konferencë shtypi urgjente,
Monika Kryemadhi konferencë urgjente: Edi Rama të plotësojë 8 kërkesat e studentëve

INSTALO APLIKACIONIN E KOHA JONE
POLITIKA

Studentët vendosin në mesnatë për protesta masive. Reagon Rama: Nuk...

Gjithë fakultet e Universitetit të Tiranës kanë vendosur në mesnatë që të vijojnë protestën...

FACEBOOK-MAGAZINA

AKTUALITET

Aliaj: Nuk kuptoj si nuk shkojnë të gjithë te studentët

Policia njoftoi sot nisjen e procedimit penal për 25 persona, për bllokim të rrugës kryesore të kryeqytetit në protestat studentore të së martës. Në...

Dorëhiqet pedagogu që u akuzua nga studentët se kërkonte favore seksuale

Pak ditë pas lakimit të emrit të tij nga studentët në protestë se kërkonte favore seksuale në këmbim të provimeve, Th. N, një nga...

SPORT

EDITORIAL

Afrim Krasniqi: Kryeministri si çun lagje; Hajdeni e më takoni t’ju plotësoj kërkesat!*

Nga Afrim Krasniqi Një javë që studentët janë në protestë. Ka ndodhur më 1990 dhe 1991. Asnjëherë tjetër....

FORUM

4 lëvizjet e studentëve që ndryshuan botën

Kur e përdorni zërin, mund ta ndryshoni botën dhe historia është e mbushur me shembuj të studentëve...

FACEBOOK-MAGAZINA

Lajmet me te lexuara

BOTA

KOSOVA

SHENDETI

KULTURA

HUMOR

Plagjatura

Shënime nga festat…

Ndiqni ne Facebook