HISTORIKE/ Shaqiri shënon super gol dhe feston me shqiponjë përpara serbëve (VIDEO)

E pabesueshme, historike. Xherdan Shaqiri ka tronditur Serbinë në fundin  e kohës së rregullt duke shënuar një gol spektakolare, dhe më pas ka festuar përpara tifozëve serb dhe rus sërish me shqiponjën dy krenore. Shaqiri dhe Xhaka, çfarë krenarie, çfarë hakmarrje.