E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Zyrtare

Etiketim: zyrtare

ZYRTARE/ Pioli merr drejtimin e skuadrës së Milanit, firmos për dy...

Stefano Pioli është zyrtarisht trajneri i ri i Milanit. Zyrtarizimi ka ardhur gjatë mesditës së sotme. Ish-strategu i Napolit, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare,...

Zyrtare, Milani ndërron kurs! Shkarkon Xhampaolon dhe e falënderon për punën...

Pritej që ditën e djeshme, por divorci mes Milanit dhe Marko Xhampaolos ka ardhur vetëm pak çaste më parë, me njoftimin e bërë nga...

Zyrtare, Nicolo Barella tashmë lojtari i ri i skuadrës së Interit

Tashmë është zyrtare, Nicolo Barella është një lojtar i ri i “Interit”. Klubi “zi-kaltër” e bëri publik këtë informacion nëpërmjet një komunikate të publikuar në...

Zyrtare, Skënder Gega firmos kontratën e re me Partizanin

“De jure”, Partizani ishte pa një trajner në një kohë kur Skënder Gegës i kishte skaduar kontrata, por asnjëherë, asnjë nga palët, nuk e...

Zyrtare! Joe Gomez vazhdon kontratën me Liverpoolin deri më 2024

Joe Gomez ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me Liverpoolin. Mbrojtësi 21-vjeçar tani do të jetë në fanellën e klubit anglez deri në vitin...

Pronat, si u bë “pazari” nga zyrtarët në Shkodër

Pas arrestimit të zyrtarëve në Shkodër, për abuzim me pronat, ka reguar policia e këtij qarku. Policia e Shkodres ka dhënë detaje rreth zyrtarëve...

Abuzuan me pronat në Shkodër, ndalohen 4 zyrtarë

Dy zyrtarë janë arrestuar dhe dy të tjerë janë ndaluar në qytetin e Shkodrës. Kështu, në pranga të policisë ka rënë juristi i Hipotekës...

Apeli i Ramës: Zyrtarët që prodhojnë ”tortura” për qytetarët do ndëshkohen

Kryeministri Edi Rama, në një takim me koordinatorët e bashkëqeverisjes në kuadër të platformës ''shqipëriaqëduam.al'', u bëri thirrje qytetarëve që të kërkojnë sa më...

Zyrtare/ Ilir Daja merr drejtimin e Flamurtarit për sezonin e ardhshëm

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim, Ilir Daja do të jetë trajneri i Flamurtarit në sezonin e ardhshëm. Një akord i tillë kishte kohë...

Grabitja e Prokurorisë, merren dosjet e zyrtarëve të korruptuar

Sërisht Prokuroria e Durrësit ka rënë pre e grabitjes. Persona ende të paidentifikuar kanë bastisur Prokurorinë e Durrësit duke vjedhur materialet në zyrat e...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...