Ballina Etiketimet Zvicer

Etiketim: zvicer

Përplasje në Zvicër, tifozët serbë sulmojnë shqiptarët

Tensionet mes ttifozëve serbë dhe atyre shqiptarë janë gjithmonë prezente, sa herë zhvillohet ndonjë ndeshje e cila prek sadopak rivalitetin mes këtyre dy shteteve. Ditën...

Zyrihu kuq e zi, festivali gjigant i muzikës shqiptare

“Përshëndetje botë. Është koha për një kapitull të ri. Jeni gati? Le të bëjmë histori së bashku.” Kështu nis promoja e festivalit gjigant të...

Rregullatori zviceran gjobit 5 banka për konkurrencë të pandershme

Pesë banka të rëndësishme janë gjobitur me një total prej 90 milionë franga zvicerane për bashkëpunim me platformën e këmbimeve valutore me shumë miliardë...

“Gruaja gjeti vetëm biçikletën”, zhduket 4-vjeçari shqiptar në Zvicër

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur pasditen e djeshme në Zvicër. Sipas medias zviceriane “Blick” djali ishte me nënën e tij pasditen e 23 majit,...

Hetime për shqiptarin që plagosën në Zvicër, një video publikohet në...

Të dielën, mbrëmjen e 28 prillit, një shqiptar është plagosur në Gathe të Zvicrës. Policia dhe prokurori kanë dhënë detaje në lidhje me këtë rast,...

Makinat e shtrenjta, ja cila markë është më preferuara në Zvicër

Tesla ka shitur 1094 vetura Model 3 në Zvicër gjatë muajit mars të këtij viti, sipas statistikave të “Auto Schweiz”. Kjo shifër e vendos markën...

Me shpejtësi “skëterrë” në rrugë, Zvicra nuk fal shoferët abuzues

Policia e kantonit Appenzell Ausserrhoden në Zvicër ka bërë kontrolle të imtësishme në rrugë me synim goditjen e rasteve, ku drejtuesit e makinave tejkalojnë...

Bie miti i Greqisë, ja cili shtet sjell më shumë investime...

Për herë të parë që prej më shumë se dy dekadash, Greqia e ka ulur flamurin si investitori më i madh në vend. Të...

Deputetja shqiptare në Zvicër: Këtë datë s’do ta harroj kurrë

Pas zgjedhjes së saj deputete në Parlamentin e Kantonit të Cyrihut, Qëndresa Sadriu, thotë se ndihet krenare që është shqiptarja e parë e zgjedhur...

Shqiptarët popullojnë Zvicrën, hapet tjetër dritë jeshile për ta

Zvicra ka qenë një ndër destinacionet kryesore të shqiptarëve të Kosovës, të cilët pasi u larguan nga vendi vijuan jetën e tyre duke punuar...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com