E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Zoran zaev

Etiketim: zoran zaev

Zaev: Kush ka gabuar të shkojë në pranga

Zoran Zaev e mohon kategorikisht përfshirjen në aferën e korrupsionit të mbiquajtur “zhvatja”, që tronditi së fundi Maqedoninë e Veriut. Kryeministri maqedonas hodhi poshtë...

Zaev nuk përmbahet: Nuk lejoj që disa kriminelë dhe një pederast...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev për herë të parë ka folur për rastin “Reket”, duke i dërguar porosi personave të përfshirë. Ai theksoi...

“Bombat” e Maqedonisë Veriore, ja çfarë deklaron Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet të jetë përfshirë edhe prokurorja...

Zaev ndryshon numrin e telefonit

Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev dhe Kabineti ti tij ndërmarrin masa për përforcimin e efikasitetit dhe sigurisë në zbatimin e agjendës transparente të përbërë...

Zaev shkarkon mbi 50 drejtorë e anëtarë të ndërmarrjeve shtetërore

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se në procedurë qeveritare është vendimi për shkarkimin e mbi 50 drejtorëve dhe anëtarëve të ndërmarrjeve...

Zaev refuzon opozitën: S’ka zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e refuzoi kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, duke theksuar se për momentin prioritet ka...

Shkup, dorëhiqet Prokurorja Speciale

Kryeprokurorja speciale publike Katica Janeva në sqarimin e shkurtër si shkak për tërheqjen e saj përmendi bllokimin e bisedimeve mes pushtetit dhe opozitës rreth...

I publikohen përgjimet, Zoran Zaev: Ishte lojë, s’jap dorëheqjen

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka rënë pre e disa përgjimeve të publikuara mbrëmjen e djeshme. Dy komedianë rusë Vladimir ‘Vovan’ Kuznetsov...

“Zaev mori 43 mln euro, Rama vetëm like në facebook”

Aktivisti Besjan Pesha nga Syri Tv duke folur për Samitin e Poznanit dhe shuplakës që iu dha Shqipërisë duke e renditur pas Maqedonisë së...

Rama bën për të qeshur Merkel, por Shqipëria merr më pak...

Në Poznan të Polonisë është mbajtur këtë të premte dita e dytë e samitit midis liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe shteteve kryesore të Bashkimit...

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...

Rama në Berlin, për negociatat apo si tregtar pikturash?

Qeveria dhe Partia Socialiste kanë më shumë se dy javë që reklamojnë vizitën e kryeministrit në Gjermani....
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com