Ballina Etiketimet Zlatan Ibrahimoviç

Etiketim: Zlatan Ibrahimoviç

Milani nis kontaktet me Ibrahimovic, por problemi është paga e suedezit

Milani bën ofertën e parë për Zlatan Ibrahumovic. Pasi nisën kontaktet me gjigantin suedez, tashmë ka edhe shifra konkrete, që e lënë topin në...

Nuk ka dilema, klubi i vogël italian dërgon një legjendë për...

Zlatan Ibrahimovic është bërë "mollë sherri" për disa skuadra në futbollin europian. Ndër ekipet që dëshiron shërbimet e 38-vjeçarit është edhe Bologna. Për këtë...

Italianët gabuan me përkthimin, ja si qëndron e vërteta për Ibrahimovic

Pas lajmit befasues që erdhi nga America, në fjalët e Don Garber, që tronditi merkaton e futbollit italian, duke i bërë tifozët e Milan...

Në Angli janë të bindur: Ibrahimovic rikthehet sërish te …

Besojeni ose jo, por Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet sërish në elitën e futbollit anglez. Sulmuesi suedez me shumë mundësi mund të riveshë fanellën...

E duan të gjithë, Ibra në “optikën” e skuadrës legjendare

Zlatan Ibrahimovic edhe pse 38-vjeçar mbetet një ndër futbollistët më të kërkuar në merkato. Forma e mirë fizike dhe paraqitjet sinjikative të suedezit ka bërë...

VIDEO/ Ibra e mbyll me LA Galaxy, sherr me tifozin dhe...

Zlatan Ibrahimovic ka mbyllur aventurën e tij me Los Angeles Galaxy në kampionatin amerikan të futbollit. Mbrëmja e lamtumirës nuk shkoi sipas parashikimeve, pasi...

De Laurentis: Ibrën e dua te Napoli, por vendimi i takoj...

Pas ka veshur më herët fanellat e Juves, Milanit e Interit, Zlatan Ibrahimovic i ka “shkelur syrin” Napolit, ndërsa Carlo Ancelotti konfirmoi se ka...

Ibrahimovic e thotë hapur: Gati të rikthehem në Seria A

Zlatan Ibrahimovic është një nga futbollistët që i thotë gjërat hapur. Sulmuesi që luan në MLS, është i gatshëm që të rikthehet sërish në...

Ibrahimovic drejt largimit nga Amerika, ja destinacioni i ri

Zlatan Ibrahimovic është drejt transferimit te Boca Juniors në Argjentinë. Shtatlarti suedez nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me Galaxy që i skadon në...

I “burgosur” në Los Angeles

Los Angeles është një qytet i mrekullueshëm por mund të rezultojë edhe një lloj “burgu”. Të paktën kështu duket se është për Zlatan Ibrahimoviç,...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...