Ballina Etiketimet Zjarre

Etiketim: zjarre

Flakët që dogjën pyjet, Çako: Zjarret dhe për motive politike

Përgjatë muajit gusht u regjistruan më tepër vatra zjarri në pothuajse të gjithë Shqipërinë, ku djegia e një masivi pishash në Shëngjin ishte rasti...

Zjarre të mëdha përfshijnë Delvinën dhe Finiqin

Disa vatra të mëdha kanë përfshirë ditën e sotme zonën e Delvinës dhe Bashkisë së Finiqit. Raportohet se mijëra hektarë pyll janë djegur, ndërkohë...

Vijojnë flakët në Shëngjin, ndodh një shpërthim

Zjarri në malin e Shëngjinit, i cili ka filluar që prej mbrëmjes të së enjtes ka vazhduar edhe në orët e mbrëmjes së sotme....

Presidenti Ilir Meta: Autoritetet të marrin masa urgjente për zjarret

Lezha dhe Gjirokastra janë dy qarqet që sot po përballen me një situatë të jashtëzakonshme për shkak të zjarreve që kanë rënë. Në Gjirokastër...

Rifillojnë sërish zjarret në Greqi/ Autoritetet evakuojnë turistët për të shmangur...

Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fortë. Për të...

Zjarrëvëniet/Xhaçka; Përgjegjëse opozita, Çupi: Të thirret urgjent në prokurori

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, në një deklaratë për shtyp, bëri përgjegjëse opozitën për zjarrvëniet në mbarë Shqipërinë. Pas deklaratës së ministres ka reaguar...

Berisha gjen shkakun e zjarreve: Po hapen toka për kultivimin e...

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe Drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako janë në një mendje se vala e zjarreve që ka përfshirë vendin me nisjen...

Zjarret shkatërrojnë ”parajsën” në Kaliforni (VIDEO)

Prej ditësh, zjarret masive në Kaliforni kanë shkumbuar mijëra shtëpi, duke përfshirë edhe vilat e personazheve VIP. Qyteza “Paradise” me 23 mijë banorë, ndodhet...

Lushnje, zjarre edhe në tetor

Edhe pse jemi në stinën e vjeshtës, në Lushnje nuk kanë të ndalur zjarret. Një vatër e re u aktivizua orët e fundit në pyllin...

Fier, 59 zjarre vetëm në shtator

187 zjarre janë regjistruar në territorin e Bashkisë së Fierit gjatë këtij viti ku 59 vatra u shfaqën vetëm gjatë shtatorit. Pjesa më e...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com