Ballina Etiketimet Zjarr

Etiketim: Zjarr

Zjarr në zonën e ish-bllokut, evakuohen banorët e pallatit

Një zjarr ka rënë në zonën e ish-bllokut, në një pallat ku ndodhen edhe biznese. Nga të dhënat e para bëhet fjalë për disa mbeturina...

Zjarri “kërcënon” vendin, nesër 38 °C, qarqet më të rrezikuara

Disa qarqe të vendit janë të rrezikuara nga zjarret, për shkak të temperaturave të larta të këtyre ditëve. IGJEUM raporton se rrezik të lartë...

Fier, zjarr i fuqishëm në pyllin me pisha në Darezezë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në pyllin me pisha në Darezezë të Fierit. Mësohet se zjarri ka përmasa shumë të mëdha. I ndihmuar edhe...

Zjarr në Qafë Shtamë, digjen sipërfaqe të tëra me dru pyjorë...

Një sipërfaqe pyjore në malin e Xithit në Qafë Shtamë është përfshirë nga flakët. Sipërfaqja e djegur me dru pyjorë dhe pisha arrin në 4...

Zjarr në Fushë-Krujë, rrezikohet një banesë (VIDEO)

Një zjarr ka përfshirë kodrën e Dervinëve në afërsi të fshatit Kamberas të Fushë-Krujës. Zjarri i rënë rrezikon të afrohet pranë një banese që ndodhet...

Zjarr në zonën e Ishullit në Lezhë, rrezikohen disa banesa dhe...

Një zjarr ka përfshirë pak minuta më parë disa kallamishte dhe shkurre në afërsi të qytetit të Lezhës. Nga të dhënat parapreke mësohet se zjarri...

Lajm i fundit/ Zjarr më masivin pyjor në Durrës

Një masiv pyjor është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët në fshatin Drac të ish-komunës Ishëm. Zjarri ka rënë rreth dy kilometra larg nga rruga...

VIDEO/ Zjarr masiv në qytetin e Vlorës, rrezikohen dy banesa

Një zjarr ka rënë në një tokë me ullishte në qytetin e Vlorës. Raportohet se zjarri ka rënë në zonën kodrinore mbi spitalin e qytetit. Zjarri...

Shkodër, zjarr në repartin e Neurologjisë

Një zjarr ka shpërthyer në repartin e neurologjisë në Spitalin Rajonal të Shkodrës. Një nga neonët e tavanit ka marrë flakë dhe salla është mbushur...

Korça feston ”Ditën e Verës” me zjarr

Tradita korçare e ardhjes së pranverës është festuar duke sjellë në qytet një nga festat më të veçanta. “Dita e Verës” është festuar në...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por...

“Marrëzitë apokaliptike të Metës” dhe kllouni që zgërdhihet mbi rrënoja

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ishte një test për shëndetin mendor të Ilir Metës ashtu sikurse na...