E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Zingraf

Etiketim: Zingraf

“Kushtetuesja”, ambasadori gjerman kujton kushtin e Bundestagut: Të gjithë aktorët të...

Edhe ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar pas votimit të dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese nga Kuvendi. Ambasadori Peter Zingraf shkruan se në rrugën drejt...

9 kushtet e Gjermanisë, Zingraf: Qeveria të bëjë më shumë

Për shqiptarët Gjermania është kthyer në një ëndërr edhe pse ky vend ka vendosur 9 kushte për çeljen e negociatave të anëtarësimit në BE....

Zingraf: Gjermania e Shqipëria kanë përjetuar ‘rënien e murit’, parakusht për...

“Gjermania i tha ‘PO’ hapit të radhës për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ndaj vazhdimi i reformave është parakusht për anëtarësimin” - Kështu deklaroi...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...