E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Zgjerim

Etiketim: zgjerim

Kërkon zgjerim, KLP shkresë Arta Markut: Duam ambientet e Prokurorisë

Kryetari i Komisionit Këshillor të Reformës, Gent Ibrahimi, i ka kërkuar ministers së Drejtësisë, Etilda Gjoni dhe kryeprokurores së Përgjithshme, Arta Marku nëpërmjet një...

Johannes Hahn: Lëreni Thaçin dhe Vuçiç të bisedojnë

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, ka folur për negociatat në mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për këmbim të territoreve në mes të dy...

Nga Londra vjen lajmi për Kosovën: Vendimi për vizat merret para...

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn ka thënë se vendimi për liberalizim e vizave për Kosovën do të merret shumë shpejt. Ai ka...

Vendet e Vishegradit thirrje BE-së për Shqipërinë, kërkohet…

Vendet e Vishegradit, në konferencën vjetore të mbajtur në Budapest, kanë mbajtur një qëndrim pozitiv ndaj zgjerimit të BE-së. Në unamin, ato kanë rënë...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...