E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: zgjedhjet

Analiza/ Greqia do t’i kthejë shpinën Tsipras, kundërshtari i tij preferohet...

Greqia shkon të dielën në zgjedhjet e para që kur vendi doli prej rrënimit të ekonomisë. Votuesit janë përballë një zgjedhjeje: Dhënia e një mandati...

Kush pritet t’i fitojë zgjedhjet e së dielës në Greqi?

Votuesit grek do të shkojnë të dielën në votime për herë të parë që nga kulmi i krizës së saj financiare. Sondazhet e opinionit tregojnë...

Pampuri: Votat e pavlefshme grusht ndaj qeverisë. KQZ legjitimoi farsën e...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri nga studio e Fax News, tha se Komisioni Qendror i Vjedhjeve legjitimoi vjedhjen e votave në votimet e...

Zbulohet plani i PD, Alibeaj: Ç’do ndodhë në bashkitë e djathta

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka zbuluar në studion e News24 planin e demokratëve, lidhur me faktin nëse kryebashkiakët e djathtë do t’ua lirojnë zyrat...

Basha: Kush pranon farsën e 30 qershorit nuk i shërben demokracisë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot indirekt edhe për qëndrimin e ndërkombëtarëve ndaj votimeve farsë të 30 qershorit. Basha shprehet në...

Maliqi denoncon skandalin e radhës: Mbi 2 mijë fletë votimi më...

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi denoncon skandalin e radhës me atë se çfarë po nxirret nga kutitë e votimeve të djeshme moniste që organizoi...

“Tërmet…tërmet”, PDIU: 1 mln shuplaka nga shqiptarët për Ramën

Përmes një deklarate shpërndarë mediave, PDIU ka reaguar lidhur me pjesëmarrjen e ulët të zgjedhësve në procesin e 30 qershorit. “Sot shqiptarët panë me sytë...

Dështojnë zgjedhjet në Kamëz/ Ja pjesëmarrja deri në orën 14:00

Kanë dështuar votimet në Kamëz. Sipas të dhënave të deritanishme në bashkinë e madhe, kufi me Tiranën kanë votuar vetëm 5.6 për qind e votuesve. Një...

Lazaratasit bojkotojnë zgjedhjet, asnjë qytetar nuk shkon të votojë

Edhe pse kanë kaluar thuajse 2 orë që nga nisja zyrtare e procesit të votimit, në Lazarat asnjë votues nuk është paraqitur ende për...

PD: Banditët dhe ushtarët po vishen si policë, po provokojnë përplasje...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, teksa denoncoi përdorimin e mjeteve të ushtrisë në procesin e votimeve moniste që do të mbahen nesër, i...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...