E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: zgjedhjet

Opozita i kërkon KQZ-së nisjen e procedurave për zgjedhjet e 13...

Opozita e bashkuar i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nisjen e procedurave për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore në datën 13 tetor 2019. Kërkesa...

Kosovë, zgjedhjet e brendshme në LDK dhe situata politike

Lidhja Demokratike e Kosovës mblodhi të enjten kryesinë e saj për të diskutuar përgatitjet për kuvendin zgjedhor që pritet të mbahet më tre gusht...

Basha: Pa ndëshkimin e Dakos dhe politikanëve që vodhën zgjedhjet, s’do...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen e tij zyrtare në rrjetin social "Facebook", thekson se pa ndëshkimin...

Zbardhet agjenda e Asamblesë së PS-së, analizë e 30 qershorit dhe…

Është zbardhur axhenda që do të ketë mbledhja e nesërme e Asamblesë së Partisë Socialiste, ku fjalën kryesore dhe hyrëse do ta mbajë kryeministri...

PD: KQZ fsheh manipulimin e 30 qershorit, hapja e kutive teatër!

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të...

Ademi i kërkon KQZ-së materialet zgjedhore të 30 qershorit për Shkodrën

Pas partive opozitare, edhe kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi i është drejtuar me një kërkesë KQZ, ku i kërkon ti vërë në...

Sot zgjedhjet, kush janë pesë shqiptarët që garojnë në Greqi

Greqia po zhvillon prej mëngjesit të sotëm zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këto zgjedhje janë të rëndësishme edhe për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Greqi,...

Kryemadhi: Beteja për standardet, s’kemi frikë nga Rama për në zgjedhje

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi theksoi se beteja e opozitës së bashkuar është...

Vasili: Rama kundra Ramës. Çfarë perversiteti kriminal!

Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili shprehet se sot halli i vjedhjes së votave të telekomanduara nga kriminelët e turpëron dhe e përdhos...

KQZ e Ramës nga skandali në skandal, fakte të reja nga...

Instituti i Studimeve Politike, në kuadër të investigimit të asaj që ka ndodhur realisht në zgjedhjet mono-partiake të 30 qershorit ka publikuar fakte të...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...