E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: zgjedhjet

Raporti i OSBE/ODIHR, reagon PD: Kontribut për demokracinë shqiptare

Partia Demokratike përmes Sekretarit të Përgjithshëm të saj Gazment Bardhi vlerëson se Raporti përfundimtar i ekspertëve të OSBE/ODIHR-it, i cili rrëzon votimet moniste që...

Zgjedhjet, Haradinaj-diasporës: Kemi nevojë për ju

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është drejtuar me një mesazh diasporës. Ai tha se dikur ka qenë vet emigrant,...

Zgjedhjet në Gjermani, ekstremi i djathtë fuqizohet në dy shtete

Partia e ekstremit të  djathtë, Alternativa për Gjermaninë, shënoi rritje të mbështetjeve në zgjedhjet e zhvilluara në dy shtete, e megjithatë jo aq sa...

Joseph: Zgjedhjet në Kosovë janë edhe referendum

Zgjedhjet në Kosovë do të jenë pjesërisht edhe referendum për disa çështje siç është “shkëmbimi i territoreve”, ka thënë në një intervistë për Shërbimin...

Presidenti Meta: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet. Pa zgjedhje nuk ka...

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur ditën sot me një tjetër mesazh për zgjidhjen e krizës politike në vend. Sipas Presidentit, e vetmja...

Braimllari: Edi Rama vrasës i zgjedhjeve, KQZ ka shkelur ligjin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari i pranishëm në rubrikën “Opinion” në News 24 hodhi akuza të forta në drejtim të KQZ...

Opozita i kërkon KQZ-së nisjen e procedurave për zgjedhjet e 13...

Opozita e bashkuar i kërkon Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nisjen e procedurave për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore në datën 13 tetor 2019. Kërkesa...

Kosovë, zgjedhjet e brendshme në LDK dhe situata politike

Lidhja Demokratike e Kosovës mblodhi të enjten kryesinë e saj për të diskutuar përgatitjet për kuvendin zgjedhor që pritet të mbahet më tre gusht...

Basha: Pa ndëshkimin e Dakos dhe politikanëve që vodhën zgjedhjet, s’do...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpërmjet një videoje të publikuar në faqen e tij zyrtare në rrjetin social "Facebook", thekson se pa ndëshkimin...

Zbardhet agjenda e Asamblesë së PS-së, analizë e 30 qershorit dhe…

Është zbardhur axhenda që do të ketë mbledhja e nesërme e Asamblesë së Partisë Socialiste, ku fjalën kryesore dhe hyrëse do ta mbajë kryeministri...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com