Ballina Etiketimet Zgjedhjet ne Kosove

Etiketim: zgjedhjet ne Kosove

Replikë më një mik akademik: Ja pse na duhen zgjedhjet në...

Prof. Lisen Bashkurti Një mik i kahershëm imi dhe akademik i nderuar, ndoshta nga dëshpërimi, këto ditë bëri një postim në profilin e tij me...

Vëzhguesit e BE-së: Zgjedhjet ishin demokratike

Misioni vëzhgues i BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë ka vlerësuar se gjithë procesi i zgjedhor në nivel vendi ka qenë i...

Zgjedhjet, Lulzim Basha: Populli i Kosovës dha një shembull frymëzues

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përgëzuar fituesin e zgjedhjeve të djeshme parlamentare në Kosovë Albin Kurtin, por edhe kandidaten nga radhët e...

Mediat e huaja: Gjenerata e re e politikanëve në Kosovë sfidoi...

Zgjedhjet në Kosovë kanë marrë vëmendjen e mediave të huaja. Shumica prej tyre shkruajnë për premtimet e elitës politike që do të marrë në...

Rama: Urime Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare

Kryeministri, Edi Rama, ka përgëzuar Kosovën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që shpallën fitues Albin Kurtin dhe Partinë Vetëvendosja. Kreu i qeverisë shqiptare i cilëson...

Zgjedhjet, Vasili: Faqja e bardhë e Kosovës dhe faqja e zezë...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me zgjedhjet në Kosovë, teksa shprehet se zgjedhjet e djeshme e nxorën faqebardhë...

Zgjedhjet në Kosovë, thirrja e ambasadës amerikane për qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, u bëri thirrje qytetarëve të Kosovës, që të raportojnë shkeljet që mund të hasin gjatë procesit zgjedhor...

Ambasada amerikane kritika për listat zgjedhore në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë kritikoi të premten futjen në lista zgjedhore të individëve që kanë probleme me ligjin në Kosovë. “Si mund...

Zgjedhjet në Kosovë, BE dhe OSBE do të monitorojnë me “lupë”...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur sot mbledhjen e 30-të, ndërsa pas diskutimeve janë votuar dy pika të rëndit të ditës. Pikat e votuara...

Zgjedhjet në Kosovë, analistët: Një parti e vetme nuk formon dot...

Qytetarët e Kosovës, më 6 tetor do ta kenë para vetes një listë të gjatë të subjekteve politike për votim. Tri partitë më të...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com