Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

A po përgatitet PS për zgjedhje? Rama takon kryetarët e partisë...

Në kulmin e negociatave për arritjen e konsensusit për reformën në drejtësi, Kryeministri njëherazi dhe kryesocialisti Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit...

Meta:Vetëm me konsensus. Rama-Basha: Sherr dhe konflikt për reformën

Dita e sotme ka qenë e ngarkuar me takime, negociata dhe deklarata të drejtuesve të tre partive kryesore në vend, PS, PD dhe LSI. Kreu...

Kushtetuta, si shkohet në zgjedhje të parakohshme

Shqipëria ka njohur dy raste deri tani të zhvillimit të zgjedhjeve të parakohshme, më 1992 dhe 1997, por asnjë rast nuk ka pasur zgjedhje...

I erdhi ora Ilir Metës, apo i ka mbetur ora Edi...

"Rama tradhëtoi partnerët, ata që e kishin mbështetur dhe kishin besuar tek ai kur ishte në opozitë. Këta nuk ishin vetëm frymorë, por edhe...

Washington Post: Nëse nuk votohet reforma më 21 korrik fundoset Qeveria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë arritur të bindin Partinë Demokratike, forca kryesore e opozitës në Shqipëri, për të pranuar një paketë të...

Si shkohet në zgjedhje të parakohshme

Eduard Zaloshnja/Në ditët e fundit, si brenda Shqipërisë, edhe jashtë saj, po përmenden zgjedhjet e parakohshme, si një rrugëzgjidhje për ngërçin politik që mund...

35 degët e PD-së në bojkot,”Klanet kanë ngrirë procesin”

30 qershori është afati zyrtar ku 35 degët dhe 14 degët e reja duhet të kenë përfunduar procesin Redjon Shtylla Opozita të gjithë vëmendjen dhe protagonizmin...

Pritet ulje e pjesëmarrjes në zgjedhjet amerikane dhe shqiptare

"Në vitin 2013, rreth 1.75 milionë shqiptarë morën pjesë në zgjedhje, dhe ky numër përbën një rekord në historinë e zgjedhjeve shqiptare të pas...

Protesta në Beograd për manipulimin e zgjedhjeve

Rreth 2,000 njerëz kanë protestuar në Beograd, lidhur me pretendimet për falsifikim të rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme të 24 prillit, duke kërkuar një...

Zgjedhjet serbe/ Presheva, braktisur nga Kosova dhe Shqipëria!

"Ndërkohë që serbët po fillojnë të marrin terren në strukturën demografike dhe në aspektin politik, duke i lenë me gisht në gojë autoritete shqiptare...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com