E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

OSBE/ODIHR rrëzojnë përfundimisht votimet njëpartiake të 30 qershorit

-Raporti i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSBE/ODIHR shkruan: KQZ cënoi sigurinë jurdike dhe mori vendime pa transparencë. Gjyqtarët e kolegjit zgjedhor u ndikuan në pavarësinë...

OSBE-ODHIR: Kolegji Zgjedhor rrëzoi në mënyrë të paligjshme dekretin e Presidentit

Raporti përfundimtar i OSBE-ODHIR për 30 qershorin, veç raportimi për shumë shkelje ligjore nga qeveria dhe KQZ ka kritikuar ashpër edhe vendimet e Kolegjit...

Shoqëria civile: 30 qershori hodhi në erë ligjet dhe institucionet, nuk...

KRIIK Albania, një nga organizata e pavarura në Shqipëri që monitoron rregullisht proceset zgjedhore, i cilëson votimet e 30 qershorit, si “hedhje në erë”...

Çfarë po ndodh në Itali/ Salvini drejt një koalicioni me Silvio...

Situata politike në Itali është më e nxehtë se këto ditë përvëluese të gushtit. Politika është e ndarë në dy kampe. Në njërin kamp është Matteo...

Silva Caka: Në 13 tetor zgjedhje pa Edi Ramën, do ketë...

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka ka qenë sot e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 për të folur për situatën politike. Ajo paralajmëroi për...

“Pranga për politikanët që vodhën zgjedhjet”, Basha: Kriza s’zgjidhet me pazar

Nga Divjaka, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se nga pikëpamja kushtetuese dhe ligjore, 30 qershori është një proces nul dhe kriminal. ''Një proces...

Braimllari: Rama ka vrarë demokracinë vendore, i ktheu këshillat bashkiakë në...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari foli në studion e Report tv për 13 tetorin e cila për LSI është datë zyrtare zgjedhjesh...

Letra e partive opozitare për zgjedhje, KQZ thërret mbledhje

Menjëherë pasi letra e partive opozitare ka mbërritur në zyrat e KQZ është bërë publik edhe vendimi i këtij institucini i cili pritet që...

Aleatët e Bashës: Më 13 tetor, në zgjedhje! PS dhe opozita...

Aleatët e Bashës mendojnë se opozita duhet të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 Tetorit duke respektuar dekretin e presidentit Ilir Meta. Fatmir Mediu,...

“13 tetori”, Mediu: PR regjistrohet në zgjedhje, të gatshëm të negociojmë...

13 tetori nuk është më vetëm një reference zgjedhore e Presidentit, por ka vënë në lëvizje edhe opozitën. Republikanët, jo vetëm që njohin dekretin e...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com