E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Zëvendëskryeministri

Etiketim: Zëvendëskryeministri

“Bërtita, por…”, Braçe zbulon bisedën me 2 investitorët e mëdhenj

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe denoncon një rast abuzimi, që ndodh pranë shtëpisë së tij. Braçe shkruan në “Isntagram” se nga dritarja e tij duket një...

Reagimi i fortë i Kosovës: Serbia po tallet me viktimat e...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj lirimit nga burgu të një serbi i dënuar për krime ndaj shqiptarëve, i cili është shpallur...

“Askujt s’i dëshiroj burgun”, Braçe paralajmëron opozitën: Dhunuesve do u tregoj...

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka reaguar në rrjetet sociale në prag të protestës së opozitës së bashkuar, ku shprehet se  nuk i tregon dhe as...

Braçe: Nuk negociojmë qeverinë. Kritikëve në PS u përgjigjem në forumet...

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe shprehet se legjitimiti i qeverisë “Rama” nuk mund të negociohet. Në një intervistë për televizionin “A2”, Braçe thotë se ndërkombëtarët i...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Hoxhaj: Serbia po synon të nxisë tensione në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në mediat serbe në lidhje me gjoja intervenim të mundshëm të Policisë...

Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi. Ai tha tri...

Basha pret zv/kryeministrin e Maqedonisë: Miratimi i gjuhës shqipe, emancipim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani me të cilin ndau vlerësimin për arritjet e fundit...

FA ndërtojnë urë në Orman të Maliqit, Kodheli: I shtohet zinxhirit...

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, të shoqëruar edhe nga përfaqësues të pushtetit lokal, inspektuan punimet e xhenierëve të Forcave të...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com