Ballina Etiketimet Zelenskiy

Etiketim: Zelenskiy

Trump-Zelenskiy, do takohen të mërkurën, për të diskutuar rreth bisedës telefonike,...

Presidenti Donald Trump do të takohet me presidentin e ri të Ukrainës Volodymyr Zelenskiy të mërkurën gjatë një mbledhjeje të Kombeve të Bashkuara në...

Biseda Trump-Zelenskiy, në qendër të polemikave

Sipas një njoftimi të gazetës, Wall Street Journal, Presidenti Trump disa herë i ka kërkuar presidentit ukrainas të hetojë rreth djalit të ish-nënpresidentit Joe...

Presidenti i ri i Ukrainës, Zelenskiy, shpërbën parlamentin

Presidenti i ri i Ukrainës, Volodimir Zelenskiy, gjatë betimit ditën sot deklaroi menjëherë se do të shpërbënte parlamentin duke bërë thirrje për zgjedhje të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...