Ballina Etiketimet Zef Shtjefni

Etiketim: Zef Shtjefni

Rruga që na bashkoi dhe që po na ndanë me Kosovën

Nga Zef Shtjefni Dje u mblodhën në Tiranë disa prej prodhuesve dhe eksportuesve të Shqipërisë me importuesit nga Kosova. Këta të fundit janë shumë të...

Rrëzimi i qeverive me çadra minorancash, është rrëzim i shtetit

Nga Zef Shtjefni/Një nga këto ditë po kaloja në bulevard pranë çadrës së Opozitës. Mu duk se pashë ca fytyra të njohura dhe thashë...

Dasmë false si pasqyrë e një shoqërie false

“Ore, si nuk kupton ti,- më thoshte një kolegu im një ditë në Pragë,- atje të hapin xhaketën dhe të shohin markën, të...

Shqipëria me shtet privat!

Nga Zef Shtjefni - Na kishin mbetur dhe Tatimet pa u privatizuar! Se doganat thuajse i futëm nën kontrollin e privatit, pasi ky Crown Agensi...

Reforma në drejtësi është detyrë dhe jo meritë e shqiptarëve

Nga Zef Shtjefni - Është akoma pa u mbjellë kjo pemë dhe palët e politikës sonë kanë marrë shkallët dhe trajset e po vrapojnë secila...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com