Ballina Etiketimet Zef preci

Etiketim: Zef preci

Korporata e Investimeve, realitet – Preçi: Anashkalon rregullat e konkurrencës, favorizon...

Korporata e Investimeve Shqiptare, institucioni që do të menaxhojë pronat publike, ka kaluar edhe në hallkën e fundit, atë të Parlamentit, për të filluar...

Ekspertët: Kriza politike po penalizon ekonominë

Qytetarët dhe kompanitë e ndërtimit janë pesimistë për ekonominë dhe aktivitetin e tyre, teksa situata paraqitet e përmirësuar në sektorët e tjerë. Është ky...

“Afrikani që fitoi 243 mijë vota në një vend me 15...

Për krizën politike në vend ekonomisti Zef Preçi ka ironizuar qeverinë Rama me një rezultat të zgjedhjeve në Afrikë në vitin 1921. Preçi rikthen në...

Për gjysëm shekulli asgjë nuk ka ndryshuar…

Nga Zef Preci Ne vitet e regjimit komunist, sigurimi i pajisjeve shtepiake baze si lavatrice, frigorifer apo televizor, ishte i mundur vetem nepermjet autorizimeve te...

Rruga e Kombit me pagesë, Preçi: Duhet aks paralel kalimi për...

Taksa e ''Rrugës së Kombit'', ka nxitur reagim të fortë kundërshtues nga opinioni publik. Eksperti Zef Preçi pohon se në këtë taksë, duhet të...

Sa naftë ka Shqipëria dhe si po shfrytëzohet

Edhe pse Shqiperia zoteron rezerva kolosale "onshore" dhe nje sasi tjeter eshte nen uje (offshore), te gjithe kompanite jane "ofshore", gje qe jep mundesine...

“Të publikohen listat e kandidatëve 90 ditë para zgjedhjeve”

Ish-ministri dhe ekonomisti Zef Preçi i është drejtuar me një letër të hapur trupit diplomatik të akredituar në Tiranë dhe kryetarëve të partive garuese...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com