E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: Zaev

Zaev refuzon opozitën: S’ka zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e refuzoi kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, duke theksuar se për momentin prioritet ka...

Takim liderash/ Zaev parashtron tre temat, Mickoski kërkon vetëm zgjedhje të...

VMRO-DPMNE-ja është e gatshme të pranojë takim liderësh vetëm në rast se në të diskutohet për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Qëndrimi i fundit i partisë...

Thaçi: Kryeministri Zaev më kërkoi falje mua dhe Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe...

Shehu: “Përgjimet” e Zaev për ndarjen e Kosovës, alarm dhe pistë...

Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me përgjimet e publikuara një ditë më parë, në të cilat...

Ndryshime në qeverinë, tre nga pesë ministrat e rinj janë shqiptarë

Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev....

Negociatat, Zaev: Ndryshime në qeveri, jo zgjedhje të parakohshme

Edhe pse paralajmëroi se do të conte vendin në zgjedhje të parakohshme nëse negociatat për anëtarësim në BE nuk do të hapeshin në qërshort...

Negociatat/ Zaev: Nëse nuk marrim një datë, qeveria mund të bjerë

"Nëse vendi nuk merr datë për fillim të negociatave, ekziston rreziku të bjerë qeveria",- kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev. Në takim me gazetarët...

Rama kërkon shtrirjen e “Rrugës së Arbrit” deri në Shkup

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë një konferencë të përbashkët me homologun e tij, kryeministri Rama tha se është...

Zaev dhe Tsipras fitojnë çmimin prestigjoz “Ewald von Kleist”

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe ai i Maqedonisë Zoran Zaev janë përzgjedhur si fituesit e çmimit prestigjoz ‘Ewald von Kleist’. Motivi i këtij çmimi...

Zaev: Gjuha shqipe është gjuha e dytë zyrtare në Maqedoni

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev tha se Kushtetuta e përcakton gjuhën shqipe si gjuhën e dytë zyrtare në atë vend. Ai në një prononcim për televizionin...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kiço Londo: Arti sipëror nuk ngjyroset!

Nga Kiço Londo - Të shtunën në mbrëmje kishim vendosur të organizonim Festën e mbylljes së stinës teatrore...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...