E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Ylli manjani

Etiketim: ylli manjani

Manjani: Malaj nuk shkarkohet pse nuk pranon zbatimin e urdhrave që...

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shkeljeve të rënda të...

Manjani: Ku është Gjykata Kushtetuese? Na i premtuan brenda korrikut

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sjellë në vëmendje deklaratat e drejtuesve të qeverisë dhe ndërkombëtarëve, të cilët premtuan se brenda muajit korrik do...

Ylli Manjani: Çmendurinë e Ramës e shëron vetëm populli me zgjedhje

Nga Ylli Manjani - Mësime racionale që duhen mësuar nga kjo situatë: 1. Në sistemin demokratik braktisja e parlamentit dhe e zgjedhjeve dëmton demokracinë, jo...

Manjani: Asnjë ekspert, diplomat që flet mirë për Drejtësinë e reformuar,...

Nga Ylli Manjani: Asnjë i huaj, ekspert, diplomat apo zyrtar që flet mirë për Drejtësinë e reformuar, nuk është përdorues i saj. As nuk i shkon...

Ironia e Manjanit: Imagjinoni sikur e njëjta reformë si ajo në...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një postim ironik në llogarinë e tij në Facebook shkruan: Imagjinoni sikur e njëjta reformë si ajo në...

Manjani: Sa i dha BE Ballkanit, Rama ia dha Bechettit pa...

Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi asnjë qindarkë nga 180 milionë eurot që Bashkimi Europian u dha vendeve të...

Kërcënohet kryetari i KQZ, reagon ish-ministri Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me kërcënimin e kryetarit të KQZ, Klement Zgurit dhe familjes së tij, për shkak se kërkoi hetim...

Manjani zbulon 11 dhunimet e Kushtetutës nga parlamenti monist, 11 dekretet...

Ylli Manjani, ish-ministër Drejtësie, ka nxjerrë 11 rastet e dhunimit të Kushtetutës nga ai Kuvend që e konsideron sot si “parlamenti monist”. Për këto...

Ironia e Ylli Manjanit: S’po e marrim vesh kush është me...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, përmes një ironie në rrjetet sociale shkruan se kreu i PD, Lulzim Basha duhet të shpallet fajtor për ligjin...

Manjani: Shqipëria ka nevojë për rivendosje të autoritetit Kushtetues

Nga Ylli Manjani Që ta mbledhë mendjen Soreca e të tjerët, Shqipëria ka nevojë për rivendosje të autoritetit Kushtetues! Kushtetuta është një dokument në letër që...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...