E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ylli Dylgjeri

Etiketim: Ylli Dylgjeri

Xha Guidos s’i kujtohen emrat…!

Nga Ylli Dylgjeri/Më kujton kjo një histori të një xhaxhai tjetër. Xhaxha Goles. I kish humbur kujtesa dhe "burrëria" nga mosha. Në kërkim të...

Dylgjeri: Aeroport i ri në Ishëm, pas deklaratës së ministrit Ahmetaj

Gazetari Ylli Dylgjeri ka komentuar rastin e fundit të rrëzimit të një avioni që do transportonte drogë në Ishëm. Me humor, Dylgjeri thotë se pas...

S’na latë një ditë pa qeshur!

"U bëmë mbi 25 vjet që punojmë me median, herë me kohë të plotë, e herë "të lirë" dhe nuk dimë të kemi influencë...

Qemal Stafa u vra dy herë!

"Me prishjen perfundimtare të fasadës së stadiumit "Qemal Stafa", mund të them tashmë, edhe sipas deshmitareve historik, se vrasjet kane ndodhur në dijeninë e...

Majko nuk kupton. Ai sqarohet vetëm me një SMS, Tiranë –...

"Edhe pse drejton konkursin e zërave të rinj në PS. Majko, është i pa informuar se nuk mund të sqarohet vetëm me një SMS...

Shqipërisë i ka rënë kanceri cannabis!

"Qentë e drogës në pikat doganore janë të lodhur. Era e canabisit i ka dehur.  Ç’të bëjmë? Vetëm me foto nga lart e shkulje...

Fronti i së keqes. Zoti na ndihmoftë!

"Kush të jetë në krye? Të shohim në ditët që vinë se deri ku do arrijë e keqja në front. Zoti na ndihmoftë!" Nga Ylli Dylgjeri Të jetosh...

Diplomacia e Kot- ziut

Nga Ylli Dylgjeri/Ministri Kotzias do e flet kot! Ministri grek Kotzias foli sot në konferencën për shtyp për tre grupe çamësh!!! Duke i ndarë sipas tij...

Jemi të shokuar Elvis!

Nga Ylli Dylgjeri/Ti ike nga detyra si burrat, si burrat kavajas! Burrëria Juaj dalloi që në fëmini në rrugicën kavajase. Haroje Elvis, harroje qe ke...

I kujt është Shullazi?

Nga Ylli Dylgjeri/ Kjo është pyetja që bëhet rëndom sot. I PD-së? Po! I PS-së? P'jo! Kjo lojë pingpongu më kujton një barcaletë të viteve të shkuara....

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...