E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Yahoo

Etiketim: Yahoo

Ish-punonjësi i Yahoo pranoi se hakoi 6,000 llogari në kërkim të...

Reyes Daniel Ruiz është ish-punonjësi i Yahoo, që është shpallur fajtor nga Departamenti i Shtetit në Shtetet e Bashkuara, me akuzën se hakoi më...

Yahoo do paguajë përdoruesit e prekur nga sulmet kibernetike

Përdoruesve të prekur nga sulmet kibernetike të viteve 2013 dhe 2014 Yahoo duhet t’iu paguajë 50 milionë dollarë dëmshpërblim. Nga 500 milionë llogari janë hakuar...

Pikëpyetjet e sulmit mbi Yahoo: Kush është prekur?

Kompania Yahoo thotë se hakerat i kanë vjedhur informacione për rreth 500 milionë përdorues, në atë që mund të cilësohet një prej sulmeve më...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...