E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Xhufi

Etiketim: Xhufi

“Shengeni ballkanik”, Hila: Thikë pas shpine Kosovës. Xhufi: Po e trajtojmë...

Në emisionin “Arena” në RTV Ora është folur për shengenin ballkanik, që pritet të nënshkruhet nga Maqedonia e Veriut, Serbia dhe Shqipëria. Për këtë...

Xhufi për zjarrin te Katedralja e Parisit: Tragjedi e madhe e...

Historiani Pëllumb Xhufi, i ftuar në emisionin “Dritare nga Rudina” në “News 24” u shpreh se ajo që ndodhi në Paris ishte një tragjedi...

Bularati, Xhufi: Problemi fillon që te varrezat, Athina po kërkon kaparin...

Historiani Pëllumb Xhufi ishte i ftuar në emisionin “45 Minuta” të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv për të folur për vrasjen e...

Pakti detar, Xhufi: Ministri Kotzias “u hodhi një kockë” grekëve

Historiani i njohur, Pëllumb Xhufi sqaroi dje, se deklarata e ministrit të Jashtëm grek Kotzias është një “kockë” që ai ka dashur t’ia hedhë...

Debate për Greqinë; Xhufi: PD heshti për varrezat në 2004, u...

Diskutimi i problemeve të Shqipërisë me Greqinë me emisionin “Arena” të Dritan Hilës përfshiu në debate historianin Pëllumb Xhufi dhe Kreshnik Çollakun e PD-së. Xhufi...

Qendra Albanologjike, Xhufi: Teknikët të mbledhin plaçkat

“Vendimi i Ministres së Arsimit për hapjen e garës për zgjedhjen e drejtuesit të ri të qendrës së studimeve albanologjike është atakuar ashpër nga...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com