Ballina Etiketimet Xhovani Shyti

Etiketim: Xhovani Shyti

Plaga gjithëkombëtare që gërvishti Albin Kurti

Nga Xhovani Shyti - Albin Kurti, politikani  karizmatik i Kosovës e më gjerë, ka dalë ditën e djeshme nga rreshti i liderëve shqiptarë dy vendorë...

Vrasja e gjyqtares, gropa që fsheh mëkatet e shtetit

Nga Xhovani Shyti Në komentet e bëra lidhur me vrasjen e gjyqtares së ndjerë Fildes Hafizi, së bashku me lajmin tragjik, mediat theksuan si të...

Pse heshtet për “Qipro depozitat”

Nga Xhovani Shyti Qënia në fokusin ditor mediatik e skandalit “Panama Papers” është e përligjur nga vete fakti se ai përbën më të madhen aferë korruptive...

Blushi sfidon përsëri

Për të sfiduar kryetarin socialist Edi Rama, njëherësh edhe mbajtës i postit të Kryeministrit, për inate e mllef personale, ndaj këtë të fundit, nga...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com