E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Xherdan Shaqiri

Etiketim: Xherdan Shaqiri

Refuzoi kombëtaren, ish-lojtari turk sulmon ashpër Shaqirin

Dëshira për të qënë sa më afër Jurgen Klopp, e detyroi Xherdan Shaqirin për refuzuar ftesën në kombëtare për kualifikueset e ardhshme të Euro...

Shaqiri i pakënaqur te Liverpool

Xherdan Shaqiri ka shfaqur shenja pakënaqësi me situatën te Liverpool. Është trajneri Jurgen Klopp që konfirmon se lojtari me origjinë shqiptare kërkon më shumë...

Shaqiri refuzon ftesën e Zvicrës, mediat angleze zbulojnë arsyen

Xherdan Shaqiri ka refuzuar ftesën e kombëtares së Zvicrës, me synimin e vetëm për të rigjetur formën më të mirë të Liverpooli, në mënyrë...

Shaqiri reagon i pari pas lajmit tragjik për futbollisten shqiptare

Pas më shumë se dy ditësh është gjetur trupi i pajetë i futbollistes me origjinë shqiptare Florijana Ismaili, në liqenin Como, ku u mbyt...

Zvicra në telashe, Xherdan Shaqiri largohet nga kombëtarja

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, është larguar nga kombëtarja e Zvicrës dhe do të mundojë në 2 ndeshjet kualifikuese të Europianit kundër Gjeorgjisë...

Video/ “Befason” Shaqiri: Ja ku do e mbyll karrierën

Edhe pse ka shumë për të dhënë në fushën e blertë, ylli i Liverpool, Xherdan Shaqiri ka zbuluar skuadrën që do i japë fund...

FOTO/ Shaqiri ka marrë “super-xhiro” te Liverpooli, ja sa i është...

Liverpooli është edhe 15 ndeshje larg për ta fituar titullin kampion në Angli dhe transferimi i Xherdan Shaqirit në këtë skuadër duket se ka...

“Idhulli im është Xherdan Shaqiri”, befason futbollisti serb

Blerja e re e Skënderbeut është një futbollist i lindur në Kosovë nga dy prindër serbë, por që thuajse nuk flet fare shqip. “Goditja” e...

“E ke ti fajin!” Shaqiri zbulon mesazhet pas shkarkimit të Mou

Xherdan Shaqiri ka zbuluar mesazhet që ka marrë pasi u zyrtarizua shkarkimi i Jose Mourinho nga detyra e trajnerit të Manchester United. “Kam marrë shumë...

Shaqiri emocionon kosovarët me deklaratën e tij

Xherdan Shaqiri po zhvillon një sezon fantastik te Liverpooli pasi me paraqitjet e tij është shndërruar në idhullin e ri të tifozëve. Së fundmi, 27-vjeçari...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com