E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Xhaka

Etiketim: Xhaka

A është penduar që zgjodhi Shqipërinë dhe jo Kosovën? Si përgjigjet...

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka zgjodhi kombëtaren shqiptare të futbollit në raport me atë të Kosovës. Në një intervistë të tij për ‘Blick,’ ai...

Përveç sherrit në fushë, Xhaka përplaset keqazi dhe me tifozët e...

Granit Xhaka është vënë në qendër të kritikave nga shumë tifozë të Arsenalit që nga kalimi i tij në Premier League. Edhe në ndeshjen...

Formacioni i javës, gazeta franceze përzgjedh dhe yllin zvicerian

Portugalia, Franca, Zvicra dhe Holanda janë skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kombeve. Katër skuadra u shpallën fitues të grupeve respektive në Divizionin A, duke u...

Xhaka tregon “sekretin” e golit të parë me kombëtaren: Babai para...

Taulant Xhaka ka shënuar sonte në mbrëmje golin e parë me fanellën e kombëtares, që i ka dhuruar 3 pikët e para kombëtares sonë...

Babai i Xhakës: Zvicra e di që shqiponja është simboli jonë,...

Shqipëria po luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa në fushë nga minuta e parë është edhe Taulant Xhaka. Për ta ndjekur...

Jo vetëm ”Shqiponjat”, gjoba e FIFA-s më e madhe për Serbinë

Një ditë më parë, e gjithë vëmendja jonë u përqendrua te Xhaka e Shaqiri, të cilët u dënuan vetëm me gjobë me nga 10...

FIFA heton shqiptarët për shqiponjën, por publikon fotografinë nacionaliste serbe

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, pasi dy lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë shqiponjën pas golave të shënuar...

New York Times shkruan për golat e shqiptarëve: Ndeshje e ngjyrosur...

Gazeta prestigjioze amerikane, New York Times, ka publikuar lajmin e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë bashkë me një fotografi gjigante të Xherdan Shaqirit duke...

Arsenal revolucion në verë, u tregon “derën” dy shqiptarëve

Arsenali pritet që të bëjë një mini-revolucion në fund të këtij sezoni. “Topçinjtë” e Londrës pas zyrtarizimit të largimit të Venger, sipas mediave angleze...

Tetë mungesat e Panuccit, italiani mendon të rikthejë Taulant Xhakën

Shqipëria para ndeshjes me Italinë ka dhimbje të mëdha koke, pasi i mungojnë tetë futbollistë. Vetëm në këtë fundjavë janë dëmtuar tre lojtarë duke filluar...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...