E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Xhafaj

Etiketim: Xhafaj

Policia gjyqësore fut në sherr PS-në, Xhafaj: Janë sekserë të prokurorëve

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u shpreh kundër vendosjes së policisë gjyqësore në Prokurori dhe Policinë e Shtetit. Sipas socialistit dualizmi do ta përkeqësojë...

“Drejtësia”, Xhafaj me deputetët gjermanë: Djegia e mandateve cenon interesat e...

Deputeti Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi ishte i ftuar në Berlin t֝ë Gjermanisë për të ndarë me...

Pas dorëheqjes, Xhafaj krah Veliajt: Jepini mandatin e dytë

Kur vetëm pak ditë më parë dha dorëheqje nga posti i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj shfaqet për herë të parë në publik. Kështu,...

New York Times: Rama asnjë shpjegim për Xhafën, pritet reagim

Mediat më të mëdha në botë kanë nisur t’i bëjnë jehonë largimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Gazeta New York Times ka publikuar një...

“Si u fabrikua aktori”, Salianji nxjerr përgjimet për Taulant Ballën

Deputeti demokrat, që ditët e fundit ka qenë protagonist i skenës politike Ervin Salianji ka publikuar disa dokumente të prokurorisë së Përgjithshme me përgjime....

“Babalja”, Xhafaj: Boll kam folur, i takon drejtësisë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është pyetur nga gazetarët për çështjen e audio përgjimit që pretendohet se shfaqet vëllai i tij në pazare droge...

Lufta kundër krimit të organizuar, ambasadori i BE-së Soreca takon ministrin...

Ambasadori i Bashkimit Euro[pian në Tiranë, Luigi Soreca zhvilloi sot një takim me Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, në zyrën e këtij të fundit. Edhe...

PD kërkesë Ruçit: Të përgjigjet Xhafaj dhe të ndiqet penalisht

Partia Demokratike i dërgoi një letër Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku akuzoi Ministrin e Brendshëm se ka penguar qëllimisht Komisionin që do të...

Vrasjet në Shkodër, Xhafaj: Opozita po bën sulm agresiv për të...

Ndërkohë që opozita zhvillonte në Shkodër një takim të jashtëzakonshëm, si mesazh kundër krimit në këtë qytet, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nuk i...

Xhafaj në Londër: Lufta kundër krimit të organizuar, prioritet thelbësor

Londër – Ministri Xhafaj, në takimin e Ministrave të Brendshëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor Në Londër të Mbretërisë së Bashkuar u mbajt një takim...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com