E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet WhatsApp

Etiketim: WhatsApp

Ekspertët ngrenë alarmin: Fshini WhatsApp-in nga telefoni

Ekspertët e sigurisë së rrjeteve sociale kanë ngritur alarm për përdoruesit e WhatsApp. Ata shprehen të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe i paralajmërojnë...

E meta e re e WhatsApp: “Vendos fjalë në gojën tuaj”

Një firmë e sigurisë në internet ka zbuluar një ‘krisje’ në WhatsApp që lejon hakerët të përgjojnë dhe manipulojnë mesazhet duke ndryshuar potencialisht identitetin...

Ndryshon emri i Instagram dhe Whatsapp, ja plani i Facebook

Fakti që ka shokuar një numër të madh njerëzish është se dy aplikacionet më të përdorura në botë, Whatsapp dhe Instagram do të ndryshojnë...

Emrat e WhatsApp dhe Instagram do të ndryshojnë, ja si do...

Emrat e WhatsApp dhe Instagram do të ndryshojnë, ja si do të quhen tani këto app-e Me sa duket, Facebook ka në plan të bëjë...

Dy ndryshimet e rëndësishme që po përgatit WhatsApp

WhatsApp po përgatitet të ndryshojë me dy risi të vogla, por të rëndësishme. E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje...

Kaos me rrjetet sociale, pas Facebook bie edhe Instagram e Whatsapp

Rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Whatsapp, papritur kanë ndalur së funksionuari. Kjo ka sjellë reagimin e një sërë përdoruesve, të cilët kanë ngritur shqetësimet, përse këto...

WhatsApp ”përmbytet” nga reklamat

E dinim që Facebook herët a vonë do të prezantonte reklama në aplikacionin WhatsApp, por tani kemi konfirmimin. ”I vetmi ngushëllim është se, të paktën...

WhatsApp vjen me risi, çfarë duhet të dini

Gjatë Samitit të Marketingut nga Facebook në Hollandë, u njoftua se WhatsApp shumë shpejt do të vijë me ndryshime. Risia e fundit e platformës së...

Vetëm këto celularë mund të lexojnë mesazhet fshehurazi në WhatsApp

Whatsapp është i mbushur me mashtrime të fshehta, përfshirë njërin që ju lejon të lexoni mesazhet fshehurazi. Kjo metodë ekziston vetëm për modelet e...

Si të kuptoni nëse jeni prekur nga sulmi i WhatsApp

1.5 miliardë përdorues të Whatsapp janë paralajmëruar që të përditësojnë aplikacionin për shkak të një sulmi në të dhënat e tyre. Sulmi i lejon hakerët...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com