E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet WhatsApp

Etiketim: WhatsApp

Nëse e përdorni Whatsapp, bëjeni këtë veprim sa më shpejt të...

Whatsapp ka një lloj virusi nga të cilët mund të preken telefonat celularë Android dhe iOS. Për këtë arsye, i kërkon përdoruesve që të përditësojnë...

Facebook ndryshon logo, bëhet si Instagrami

Facebook ka prezantuar logon e re të tij që përfaqëson kompaninë e Silicon Valley, e ndryshme nga ajo e rrjetit social. Lëvizja synon të...

Whatsapp “spiunon” qeveri dhe ushtri

Përmes shërbimit të mesazheve, Whatsapp, janë përgjuar qeveri dhe ushtri në të paktën 20 vende të botës. Këtë ia kanë konfirmuar agjencisë së lajmeve...

Të paktën 20 qeveri të spiunuara përmes Whatsapp-it

Anëtarët e qeverisë dhe ushtrisë të të paktën 20 vende të botës kanë qenë në përgjim përmes aplikacionit Whatsapp. Agjensia e lajmeve Reuters raporton se...

WhatsApp-i juaj mund të hakohet vetëm nga një GIF

WhatsApp ka rregulluar një problem me sigurinë që i lejonte hakerave të hakonin profilin tuaj thjesht duke nisur një GIF si mesazh. Pajisjet që funksionojnë...

Për bisedat në WhatsApp, Rama-Macron

Nga Hysni Gurra Edi Rama mbrëmë foli për liderë botërorë, bisedat me ta, çështjet e brendshme të vendeve të BE etj. Madje shkoi deri atje...

Risia e Whatsapp – Vjen opsioni i vetë-shkatërrimit të mesazheve

Aplikacioni më i njohur i smartphonëve do të ketë së shpejti funksionin e ri të vetë-shkatërrimit të mesazheve. Pas Facebook Messenger, Telegram dhe Snapchat,...

WhatsApp provon diçka të re, vijnë mesazhet që zhduken

Aplikacioni i mesazheve që është në pronësi të Facebook, WhatsApp, ka startuar një azhornim të ri beta (2.19.275) në Google Play Store, e cila...

Whatsapp ofron mundësinë të formatoni tekstin në biseda

Përdoruesit e Whatsapp do të habiteshin po të dinin se çfarë mundësish ofron ky aplikacion, në pronësi të Facebook, për të formatuar tekstet që...

Ekspertët ngrenë alarmin: Fshini WhatsApp-in nga telefoni

Ekspertët e sigurisë së rrjeteve sociale kanë ngritur alarm për përdoruesit e WhatsApp. Ata shprehen të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe i paralajmërojnë...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...