Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Berlin, Thaçi dhe Vuçiç shtrëngojnë duart

Takimi i Berlinit i organizuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, me udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë...

Lista Serbe jashtë zgjedhjeve, Vuçiç: Jam i shokuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas mos certifikimit të Listës Serbe për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ai thotë se është shokuar...

Vuçiç do të bisedojë me Putin për situatën në rajon

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka thënë ambasadorit rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, se bisedimet me Kosovën nuk mund të vazhdojnë, derisa të...

Në Beograd protestohet si në Tiranë, kërkohet dorëheqja e Vuçiç

Ndërsa në Tiranë mbahen protesta, mediat e rëndësishme globale raportojnë për protesta të fuqishme të opozitës që mbahen në Beograd. “Euronews”, NYT, AP etj. nënvizojnë...

Haradinaj për takimin me Vuçiç: S’pritet marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se nga takimi në Berlin nuk ka ndonjë parashikim për marrëveshje potenciale me Serbinë. Ai këto...

Ekskluzive/Gjosha: Rama bie si Vuçiç, ”fshesa” në diplomaci për inat por...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e LSI-së: Marrëveshjet me Edi Ramën janë një kapitull i mbyllur. LSI do të vazhdoj aksionin e saj në...

Kryemadhi: Vuçiç u tregua më i mençur dhe më i shpejtë...

Vala e protestave në Ballkan ka ndërgjegjësuar komunitetin ndërkombëtar se stabilitet pa demokraci nuk mund të ketë, thotë Monika Kryemadhi. Duke folur nga selia e...

Marrëveshja Kosovë-Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Arritja e një marrëveshjeje eventuale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e cila do ta zgjidhte kontestin ndërmjet dy vendeve, do të kërkojë edhe formalizimin e...

Vuçiç dhe zyrtari britanik Moor bisedojnë për dialogun dhe tarifën

Britania e Madhe pavarësisht daljes së planifikuar nga BE-ja do të mbetet e përkushtuar për të ndihmuar dhe mbështetur rajonit e Ballkanit. Këtë e konfirmoi...

Vuçiç: Me miratimin e platformës Prishtina shënoi fundin e dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se Prishtina zyrtare me miratimin e platformës shënoi fundin e dialogut. Ai këto komente i bëri pas...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com