E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Samiti Brdo-Brijunit, Thaçi shtrëngon duart me Vuçiç (FOTOLAJM)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shtrënguan duart në samitin Brdo-Brijunit që po mbahet në Tiranë. Presidenti i Shqipërisë,...

Haradinaj: Thaçi, Vuçiç dhe Rama kanë diskutuar për shkëmbim territori

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke folur për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë, tha se ekziston një dyshim i bazuar që presidenti Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë...

Ndryshimi i kufinjve, Islami: Projekti Rama-Thaçi-Vuçiç i dështuar, është skenar me...

Në një intervistë për ''Koha Jonë'', ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, u pyet edhe për çështjen e kufinjve Kosovë-Serbi dhe përfshirjen  e Kryeministri Edi...

Berlin, Thaçi dhe Vuçiç shtrëngojnë duart

Takimi i Berlinit i organizuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, me udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë...

Lista Serbe jashtë zgjedhjeve, Vuçiç: Jam i shokuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas mos certifikimit të Listës Serbe për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ai thotë se është shokuar...

Vuçiç do të bisedojë me Putin për situatën në rajon

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka thënë ambasadorit rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, se bisedimet me Kosovën nuk mund të vazhdojnë, derisa të...

Në Beograd protestohet si në Tiranë, kërkohet dorëheqja e Vuçiç

Ndërsa në Tiranë mbahen protesta, mediat e rëndësishme globale raportojnë për protesta të fuqishme të opozitës që mbahen në Beograd. “Euronews”, NYT, AP etj. nënvizojnë...

Haradinaj për takimin me Vuçiç: S’pritet marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se nga takimi në Berlin nuk ka ndonjë parashikim për marrëveshje potenciale me Serbinë. Ai këto...

Ekskluzive/Gjosha: Rama bie si Vuçiç, ”fshesa” në diplomaci për inat por...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e LSI-së: Marrëveshjet me Edi Ramën janë një kapitull i mbyllur. LSI do të vazhdoj aksionin e saj në...

Kryemadhi: Vuçiç u tregua më i mençur dhe më i shpejtë...

Vala e protestave në Ballkan ka ndërgjegjësuar komunitetin ndërkombëtar se stabilitet pa demokraci nuk mund të ketë, thotë Monika Kryemadhi. Duke folur nga selia e...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com