E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Vuçiç: Dikush i ndihmoi shqiptarët për Trepçën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se shteti i tij gjendet në një situatë tejet të vështirë dhe se Serbia është duke kërkuar...

Debati Rama – Vuçiç për Kosovën merr vëmendjen e mediave serbe

Debati mes Ramës dhe Vuçiçit për Kosovën në samitin e sigurisë në Beograd ka tërhequr gjithë vëmendjen e mediave serbe. Në titujt kryesorë të...

Vuçiç: Dy dashuri – BE, por edhe Rusi. Rama: Një Dashuri,...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe homolugun i tij serb Aleksandër Vuçiç janë ulur së bashku në forumin “Stabiliteti i Europës Juglindore’ ku po...

Forumi i Sigurisë në Beograd, Vuçiç: Gjërat kundër njëri-tjetrit na lënë...

Vendet e Ballkanit duhet të lënë pas mënyrat “fëminore” të sjelles ndaj njëri-tjetrit siç ka ndodhur në të kaluarën, dhe të bashkëpunojnë në rrugën...

Forumi VI i Beogradit, Vuçiç: Do bëjmë gjithçka për t’u afruar...

Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, me praninë e kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç dhe atij shqiptar, Edi Rama. Dy krerët e...

Nis Forumi i Sigurisë në Begrad, Rama e Vuçiç në panel

Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, i cili do të kulmojë sot me praninë e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç dhe atij shqiptar,...

Forumi i sigurisë – Rama takon Vuçiç në Beograd sot në...

Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, i cili do të kulmojë sot me praninë e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç dhe atij shqiptar,...

Rama nesër në Beograd, ja kur do të takohet me Aleksandër...

Kryeministri i vendit, Edi Rama do të udhëtojë ditën e nesërme drejt Serbisë, ku do të marrë pjesë në Forumin e Sigurisë, i cili...

Rama ikën në Serbi. Majko e kritikon: Kujdes, Vuçiç ta ka...

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Serbinë për dy ditë me radhë, nga 12 deri më 14 tetor ku merr pjesë në forumin për...

Vuçiç shtyn për të martën mbledhjen e Qeverisë për “Trepçën”

Mbledhja e qeverisë Serbe e parashikuar për nesër është shtyrë për të martën nga Vuçiç. Me arsyetimin se duhet konsultuar me liderët serb përsa i...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...