Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Pas takimit me Vuçiç, Palmer: Kosova të heqë taksën

Zëvendës.ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer tha se Kosova duhet të heqë taksën e vendosur ndaj produkteve serbe. Palmer tha se taksa e...

Merkel telefonon Vuçiç, çfarë u diskutua

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka biseduar përmes telefonit me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me bllokimin e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, për...

Vazhdojnë protestat në Beograd: Të dorëhiqet Vuçiç

Mijëra qytetarë kanë protestuar të shtunën në Beograd kundër Qeverisë së Serbisë, në demonstratat që po vazhdojnë që nga dhjetori i vitit të kaluar,...

Vuçiç për Kosovën: Koha për të zgjedhur midis gënjeshtrave të ëmbla...

Presidenti i Serbisw, Aleksandar Vuçiç, ka thënë nw Paralmentin serb se kur është fjala për Kosovën, ka ardhur koha për të zgjedhur midis gënjeshtrave...

Vuçiç paralajmëron arrestime në Kosovë

Serbia po i pret me trazira zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen të dielën në disa komuna serbe të Mitrovicës Veriore. Presidenti Aleksandër Vuçiç...

Buzhala: Rama mik i Vuçiç! Opozita të mos futet në zgjedhje...

Gazetari dhe botuesi nga Kosova, Berat Buzhala, i ftuar në emisionin “Open” ku po diskutohet mbi situatën politike në vend dhe pikëpyetjet për zgjedhjet...

Si po i mashtron Vuçiç Thaçin, Ramën dhe krejt ndërkombëtarët

U deshën dhjetë ditë që nga Samiti i Berlinit, ku kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron takuan krerët e dy shteteve...

Vuçiç në hall për vota, Milo: I nevojitet retorika nacionaliste në...

Tonet e ashpra të ditëve të fundit dhe sjelljen kryeneçe në Samitin e Presidentëve në Tiranë të presidentit serb Aleksandër Vuçiç, ish-Ministri i Jashtëm...

Samiti Brdo-Brijunit, Thaçi shtrëngon duart me Vuçiç (FOTOLAJM)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shtrënguan duart në samitin Brdo-Brijunit që po mbahet në Tiranë. Presidenti i Shqipërisë,...

Haradinaj: Thaçi, Vuçiç dhe Rama kanë diskutuar për shkëmbim territori

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke folur për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë, tha se ekziston një dyshim i bazuar që presidenti Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë...

EDITORIAL

Shpërthen Ngjela: Rama, jep dorëheqjen! Je një injorant politik!

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ashpër ndaj kreut të qeverisë dhe mikut të tij, Edi Rama. Në...

FORUM

Gjymtimi i universiteteve publike

Nesër nis procesi akademik në Universitete dhe gjithçka i ngjason një situate pas lufte. Universitetet publike janë...

Pa Kosovën, Shqipëria humbet në garën e Mini – Shengenit Ballkanik

Nga Edmond Panariti* Pa Kosoven, Shqipëria do te ishte nje humbese absolute ne garen e Mini -...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com