E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Ndarja e Kosovës, Haradinaj treshes Rama-Thaçi-Vuçiç: Më keni kundër

Duke ju rikthyer debatit për kufinjtë e Kosovës, Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se projekti i Serbisë dhe rrezikon...

Vuçiç vizitë të papritur në Kosovë

Në atmosferën e zgjedhjeve të parakohshme, Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, mund të vijë në shtator që t’i vizitojë serbët e Kosovës. Ai pritet...

Vuçiç: Vazhdimi i dialogut me Kosovën, jo para dhjetorit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pas takimit me sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet...

“Rama i lutet Vuçiçit për takim të fshehtë me Macron”, zbulohen...

Zërat për një komplot sa i takon vendeve të Ballkanit u ndezën prapë dy ditët e fundit pas përgjimeve të kryeministrit maqedonas Zoran Zaev me Rusinë,...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Pas takimit me Vuçiç, Palmer: Kosova të heqë taksën

Zëvendës.ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer tha se Kosova duhet të heqë taksën e vendosur ndaj produkteve serbe. Palmer tha se taksa e...

Merkel telefonon Vuçiç, çfarë u diskutua

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka biseduar përmes telefonit me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me bllokimin e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, për...

Vazhdojnë protestat në Beograd: Të dorëhiqet Vuçiç

Mijëra qytetarë kanë protestuar të shtunën në Beograd kundër Qeverisë së Serbisë, në demonstratat që po vazhdojnë që nga dhjetori i vitit të kaluar,...

Vuçiç për Kosovën: Koha për të zgjedhur midis gënjeshtrave të ëmbla...

Presidenti i Serbisw, Aleksandar Vuçiç, ka thënë nw Paralmentin serb se kur është fjala për Kosovën, ka ardhur koha për të zgjedhur midis gënjeshtrave...

Vuçiç paralajmëron arrestime në Kosovë

Serbia po i pret me trazira zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen të dielën në disa komuna serbe të Mitrovicës Veriore. Presidenti Aleksandër Vuçiç...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com