Ballina Etiketimet Vrasjet

Etiketim: vrasjet

Seriali 20 vjeçar i vrasjeve: Nga masakra e Levanit, deri te...

Seriali i vrasjeve që tronditi Vlorën: Si nisën krimet që shkuan deri te ekzekutimi i komisar Cukut Thonë se nëse do të mësosh diçka për...

Krimi ndryshon kurs nga vrasjet e droga, tek vjedhja e pasurisë

Krimi ne vend duket se ka ndryshuar “kurs” duke kaluar nga vrasjet e droga tek vjedhja e pasurisë, vjedhja e banesave por edhe krimi...

Vrasja makabre e mirditorëve: U futën në dhe të gjallë nga...

Në kohën kur Shtabi i Përgjithshëm me 9 anëtarë kryesorë të tij, në mesin e të cilëve edhe disa luftëtarë të tjerë, ishin më...

Atentati në Fier/ Vrasjet që përndjekin shënjestrën që nga viti 1997

Policia e Fierit po heton pistën e hakmarrjes për të zbardhur atentatin me eksploziv të mbrëmjes së të shtunës ku mbeti i plagosur dhe...

Aleppo: Dështimi i bashkësisë ndërkombëtare

Gjendja në Aleppo është dramatike. Në intervistë për DW Conny, Lenneberg nga World Vision ngre akuza të rënda kundër OKB-së. Conny Lenneberg-ut i lexohet tronditja...

Braçe: Zoti Prokuror, e dëgjuat Berishën? Pranoi vrasjet e 21 janarit...

Nga Erjon Braçe Mbase eshte e pazakonte ti drejtohesh nje prokurori nga ketu, por duhet; une mendoj se duhet. Prokuror, nuk di nese ju keni mundur...

Vrasjet tragjike, Komiteti i Helsinkit: Gjykatat nuk zbatojnë ligjin

Komiteti Shqiptar i Helsinkit i sugjeron organeve të ndjekjes penale hetim të shpejtë, të gjithanshëm dhe objektiv duke evidentuar sidomos motivet dhe rrethanat e...

Grabitja që solli vrasjen e disa personave, nëna e Çiços: Si...

Afro dy vjet pas grabitjes së prindërve të Elton Çiços në Tepelenë, “Gazeta Shqiptare” zbardh detaje të reja në lidhje me ngjarjen e ndodhur...

Vrasjet në Shkodër – Arrestohet bashkëpunëtori i Parubit për armën dhe...

Policia e Shkodrës arreston një nga bashkëpunëtorët e autorit të dyshuar për masakrën në Shkodër. Në pranga ka rënë shtetasi Marçel  Shipijati.30-vjeçari u arrestua në...

“21 Janari”, një arsye më shumë për reformën në drejtësi

Nga Qamil Xhani.  Gjykata e Lartë rrëzoi dje rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme për dosjen e “21 Janarit”. Vrasja e katër protestuesve më 21 janar...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com