E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Vrasjet

Etiketim: vrasjet

Vrasjet, Lleshaj: Krimi do të marrë goditje

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pyetur nga gazetarët, tha se autoritetet kanë marrë masa për të thelluar luftën ndaj grupeve kriminale. Gjatë konferencës me...

Vrasjet në Shkodër, Hodaj: Ja pistat ku është përqendruar policia

Në emisionin “Kjo javë” zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj komentoi situatën e rendit e sigurisë në vend. Hodaj tha se ka një mobilizim të...

Vrasjet, zv.ministri përplaset me gazetaren: Qytetarët, jo të kërcënuar

Qytetarët nuk duhet të ndihen të kërcënuar, pavarësisht se bandat lajnë hesapet njëra me tjetrën.  Kështu mendon zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i...

Vrasjet, qytetarët: Në vitet 90′ s’mbanin biçak, sot kallashnikov

Në emisionin “Koha për t’u zgjuar” të Bashkim Hoxhës në News24 qytetarët kanë shprehur shqetësimet e tyre si çdo ditë. Sot, disa nga qytetarët...

Vrasjet në Shkodër, Ulqinaku: As në 1997 nuk ka qenë kjo...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Izmira Ulqinaku ka reaguar për vrasjen e vëllezërve Bilali në Shkodër. Ulqinaku shprehet se as në vitin 1997 nuk ka...

Vrasja e dy vëllezërve, ish-kryeministri: Shkodra nën sundimin e bandave të...

Lufta mes bandave shënon dy viktima të radhës në kryeqendrën e Veriut të Shqipëri. Dy vëllezër, Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan me breshëri...

Dy atentatet, provat që tradhtuan vrasësit e Kurtit dhe Polisë

Policia e Tiranës dhe Shkodrës kanë zbardhur dy atentatet e kryera gjatë javës së shkuar, ndërsa në kërkim mbeten dy personat që dyshohet se...

Kronologji/ Atentatet dhe vrasjet mafioze që kanë tronditur vendin prej fillimit...

Prej fillimit të vitit e deri më sot, vrasjet, ekzekutimet mafioze, atentatet kanë qenë kryefjala e lajmeve në vend. Shqipëria ndodhet nën kthetrat e krimit...

“Burra që urrejnë gratë”, Shqipëria me vrasjet më të larta nga...

Jetojmë në një shoqëri, ku femra shikohet ende si një pronë dhe meshkujt nuk ngurrojnë tu marrin jetën partnereve të tyre intime. Shqipëria është...

Vrasjet në Shkodër, Xhafaj: Opozita po bën sulm agresiv për të...

Ndërkohë që opozita zhvillonte në Shkodër një takim të jashtëzakonshëm, si mesazh kundër krimit në këtë qytet, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nuk i...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com