E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Vranësira

Etiketim: vranësira

Surprizon moti, vranësira dhe reshje shiu

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi në veri pjesërisht zonën qëndore....

Vranësira dhe shi thuajse gjatë gjithë javës

Kjo javë ka nisur me vranësira dhe shira në të gjithë territorin, situatë kjo e cila do të mbetet e pandryshuar edhe në ditët...

Pas shiut të djeshëm, çfarë e pret sot vendin tonë?

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë  me presion të ulët atmosferik  me qendër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindore, i cili do të...

Moti sot me reshje, temperaturat do ulen sërish

Sipas MeteoAlb, gjatë paradites moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta. Më të dendura në zonat Lindore dhe pjesërisht në Qendër ku do të...

Moti, priten kthjellime dhe vranësira

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin gjatë paradites ndërsa mesdita do ketë vranësira më të dukshme. Pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranësirave në vend...

E martë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta

Orët e para të ditës së martë do të jenë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Pas mesditës vranësirat largohen gradualisht...

Vranësira dhe shi në veri të vendit

Të hënën, veriu mbetet me vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës ndërsa zonat Qendrore e Jugore paraqiten me kthjellime të shkurtra, vranësira të...

Parashikimi i motit 1 Korrik 2017

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat e ulëta dhe bregdetare duke lënë me kthjellime dhe vranësira...

Parashikimi i motit, 24 Qershor 2017

Valët e të nxehtit Afrikan do të vijojnë në vendin tonë duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe temperatura shumë të larta. Zonat më të...

Parashikimi i motit 20 Qershor 2017

Masat ajrore të qëndrueshme me origjinë kontinentale do të kushtëzojnë në vendin tonë, mot kryesisht të kthjellët, por herë pas here do të shfaqen...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com