E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Vore

Etiketim: Vore

Rama në Vorë: Brenda vitit përfundon ndërtimi i 24 shtëpive

24 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti i 21 shtatorit në fshatrat e Vorës po shkojnë drejt përfundimit. Kryeministri Edi Rama ka vizituar nga afër familjet...

Vorë, ndihma mjekësore dhe mbështetje me ilaçe për banorët

Vijojnë inspektimet në terren për tu ardhur në ndihmë banorëve të dëmtuar nga tërmeti. Prefekti i Qarkut Tiranë, Suzana Jahollari së bashku me stafin...

PD: Greqia konfirmoi hetimin. Agim Kajmaku të shkarkohet dhe arrestohet

Partia Demokratike ka publikuar sot një dokument të Gjykatës së Janinës në Greqi, i cili konfirmon se Agim Kajmaku i njohur dhe me emrin...

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në sulmin e akuzave të opozitës. Partia Demokratike...

Basha në Vorë: PD do të transformojë totalisht vendin

Kryetari i PD Lulzim Basha, ashtu siç e ka bërë traditë, në një video postuar në “Facebook” tha se sot Partia Demokratike do të...

Breshëri plumbash biznesit në Vorë, dyshimet e para të policisë

Një biznes në Vorë ka rënë pre e të shtënave me breshëri plumbash mëngjesin e kësaj të hëne. Nga vendngjarja raportohet se kanë qënë punëtorët...

Basha në Vorë: Rezistenca popullore, rruga për të dalë nga kriza

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet në kuadër të protestës së 16 shkurtit.  Basha ishte në Vorë, ku u takua me qytetarë...

Kryemadhi: Mos hapja e negociatave me pasoja kritike. Sjell izolimin e...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deklaroi se mos hapja e negociatave për Shqipërinë do të sjellë pasoja kritike për Shqipërinë dhe shqiptarët, duke sjellë...

Përplasje fatale në Vorë (Foto Lajm)

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në Vorë. Sipas fotove që "Koha Jonë" ka siguruar, në aksident janë pëfshirë dy automjete. Nga raportimi në...

Vorë, treni përplas vajzën 17-vjeçare

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm ku treni ka përplasur një 17-vjeçare në Vorë. E dëmtuara që...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...