Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Një mesazh vjen nga Shkodra: Si sot u rrëzua busti i...

13 Dhjetori 1990 ishte dita kur Shkodra shkatërroi bustin e diktatorit komunist. Kryebashkiakja Voltana Ademi e ka përkujtuar sot këtë ditë në Shkodrësn që...

29 nëntori 1944 është një ditë e zezë për Shkodrën dhe...

Nga Voltana Ademi Në botën e qytetëruar vazhdon edhe sot “gjuetia” apo gjurmimi i personave që kanë kryer krime gjatë periudhës hitleriane në Gjermani. Pavarësisht...

Voltana Ademi: 29 Nëntori është ditë zie për Shkodrën

Dita e Çlirimit, 29 Nëntori vijon të shkaktojë debate, ndërsa nga një pjesë e mirë e politikës nuk pranohet, madje konsiderohet si ditë e...

Rama: Mirë lajthitën, por pse…

Kryeministri Edi Rama është kapur sot me deklaratën e kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Kryebashkiakja e Shkodrës, Ademi e quajti 29 Nëntorin një...

Incident në takimin e LANÇ në Shkodër, komunistët kundër Voltana Ademit

Takimi i Lëvizjes Antifashiste Nacional-Çlirimtare në Shkodër është shoqëruar me një incident paraditen e sotme. Kreu i Partisë Komuniste Gjon Bruçaj pas përfundimit të fjalës...

Bashkitë e djathta: Pr/buxheti 2019 nuk i përgjigjet nevojave reale

Projektbuxheti i vitit 2019 nuk i përgjigjet nevojave të bashkive, theksuar gjatë një takimi në Mallkastër kryetarë të Bashkive të djathta në vend. Kryetarja e...

Rama akuzon Ademin: Refuzon bashkëpunimin me qeverinë

Gjatë një bashkëbisedimi në kuadër zgjedhjes së problemeve të qytetarëve me anë të portalit shqipëriaqëduam, kryeministri Edi Rama hodhi akuza direkte për kreun e...

Rama akuzon bashkinë e Shkodrës: Refuzon çdo lloj bashkëpunimi

Gjatë eventit të bashkëqeverisjes me qytetarët në ambientet e Kryeministrisë, Rama tha se platforma e bashkëqeverisjes është mundësia e vetme për të zgjidhur problemet. Pasi...

Ademi i përgjigjet Gjiknurit për bypassi-n: Qeveria, rrena ditën për diell...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodër Voltana Ademi ka replikuar në distancë me drejtorin e ARRSH-së dhe Ministrin Gjiknuri për bypass-in e Shkodrës. Në një deklaratë...

Gjiknuri: Voltana Ademi të japë dritën jeshile për by-passin

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri i ka bërë thirrje Bashkisë së Shkodër që të japë dritën jeshile për ndërtimin e by-pass-it, duke...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...