E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Braçe sulmon Voltana Ademin: Do të përballet me ligjin

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka sulmuar ashpër kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi, referuar ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku një grup personash i vunë...

Voltana Ademi përgënjeshtron lajmin e djegies së shkollës në Shkodër.

Në një lidhje direkte në emisionin Open të Eni Vasilit, zonja Ademi tha se nuk është djegur shkolla, siç është raportuar nga disa media. "Janë...

Përplasje në Shkodër, Ademi: Persona të paidentifikuar kanë hyrë në KZAZ

Edhe këtë të martë ka pasur përplasje në KZAZ nr.2 në Shkodër mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Bashkiake. Kryetarja e bashkisë së Shkodrës,...

Voltana Ademi letër Policisë, kërkon mbështetjen për lirimin e KZAZ-ve

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka dërguar një kërkesë zyrtare Policisë së këtij Qarku, ku i kërkon mbështetjen për lirimin e...

Voltana Ademi thirrje Ramës: Harroje se mund ta asgjësosh Bashkinë Shkodër

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka denoncuar nëpërmjet një deklarate për shtyp, kërcënimin që u është bërë punonjësve të Bashkisë Shkodër ditën e...

S’ka zgjedhje me 30 qershor, Ademi: Rama, fatkeqësi. Po përballemi me...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka dhënë komentin e saj për krizën politike në vend, ku mazhoranca përsërit vazhdimisht se do mbahen zgjedhje me...

Debat për zhvendosjen e DAR, Ademi: Çmenduri e radhës e Ramës

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër prefektit Valdrin Pjetri për transferimin e Drejtorisë Arsimore nga Shkodra në Lezhë. Lajmi...

“Tërhiqu sa je në kohë”, Voltana Ademi paralajmëron Ramën

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi akuzon kryeministrin Rama se po hakmerret me Shkodrën. Ajo thotë se pasi largoi dy drejtori të rëndësishme...

Vrasjet në Shkodër/Ademi-Lleshajt: Merrni masa, ose do ikim të gjithë

Ceremonia e prezantimit të prefektit të ri në Shkodër ka kalua pa jo pak debate mes kryetares së bashkisë Voltana Ademi me ministrin e...

Ekzekutimi mafioz i vëllezërve Bilali/ Kryebashkiakja e Shkodrës: Situata duhet të...

Pas vrasjes së dyfishtë që tronditi Shkodrën dhe gjithë Shqipërinë mëngjesin e sotëm, ka ardhur edhe reagimi i kryetares së baskisë së epiqendrës së...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...