E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Voltana Ademi takon ambasadorin italian: Gjetëm vëmendjen e tij për funksionimin...

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka bërë pubike ne faqen e saj në facebook lajmin e takimit që ka zhvilluar më ambasadorin...

Ademi i kërkon KQZ-së materialet zgjedhore të 30 qershorit për Shkodrën

Pas partive opozitare, edhe kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi i është drejtuar me një kërkesë KQZ, ku i kërkon ti vërë në...

Kushti për dorëzimin e bashkisë, ambasadori austriak-Ademit: Jemi në 2019!

Ambasadori i Austrisë në Shqipërisë, Johann Sattler, i është përgjigjur letrës së kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, e cila kërkoi komision ndërkombëtar për të...

Voltana Ademi kërkon komision ndërkombëtar si në 1914, që të dorëzojë...

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, përmes një letre drejtuar ambasadave në Shqipëri u ka kërkuar sot të ngrenë një përfaqësi ndërkombëtare për të qeverisur...

Voltana Ademi takon vëzhguesit e OSBE/ODIHR

Kryebashkiakja aktuale e Shkodrës është takuar me  vëzhguesit afatgjatë të OSBE/ODIHR që monitoruan votimet në këtë bashki. Në një njoftim për mediat, Ademi raporton...

“Lufta” mes Voltana Ademit e policisë, Prokuroria e Përgjithshme: 6 kallëzime

Prokuroria e Përgjithshme ka dhënë informacion mbi procesin zgjedhor që u finalizua me 30 qershorin, sa i përket kallëzimeve penale dhe denoncimeve të ndryshme....

A do ta dorëzojë Voltana Ademi postin e kryebashkiakes? Ja si...

Nga selia blu, ku Voltana Ademi dhe kryebashkiakët e tjerë ishin në takim me Bashën tha se është ende herë për të vendosur nëse...

Voltana Ademi: Faleminderit Shkodra! Përmes braktisjes, i treguam Ramës që jemi...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas mbylljes së votimeve. Përmes një statusi në "Facebook", Ademi falenderon të gjithë qytetarët e Shkodrës,...

Procedimi penal/ Reagon Voltana Ademi: Urdhër politik i Edi Ramës

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar përmes një deklarate për mediat, pas lajmit për procedim penal ndaj saj. Ademi tha se...

Rama nis hakmarrjen – Procedohet penalisht Voltana Ademi

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi është proceduar penalisht në gjendje të lirë për pengim të procesit zgjedhor. Shkak për këtë procedim janë bërë kyçja e...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...