E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Vokshi

Etiketim: Vokshi

PD: Rama po u grabit shqiptarëve 328 milionë euro me koncesione

Partia Demokratike përmes ish-deputetes së saj, Albana Vokshi denoncoi sot miratimin në Kuvend të dy koncesione me vlerë 328 milionë euro për dy rrugë...

Sulmet me gaz, Vokshi: Mund të shkaktojë viktima

Si në Burrel, Kavajë edhe në Shkodër, Forcat e Rendit kanë hedhur gaz lotësjellës. Këtë sulm të Policisë së Shtetit, e ka dënuar ish-deputetja...

Vokshi–Spiropalit: Përdor gjuhë përçarje që të vjedhësh me Ramën

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi përmes një statusi në “Facebook” i është përgjigjur Elisa Spiropalit, pasi kjo e fundit deklaroi se zgjedhjet duhen mbajtur...

Dhuna ndaj gazetarëve, Vokshi: Ndërkombëtarët të ndërhyjnë

Partia Demokratike u ka drejtuar një apel institucioneve ndërkombëtare që të ndërhyjnë dhe për t’i kërkuar Edi Ramës dhe qeverisë të ndalin dhunën ndaj...

Rrethimi i Kuvendit, Vokshi: Regjimi ushtarak i Ramës ka frikë nga...

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka komentuar rrethimin e parlamentit gjatë seancës së sotme plenare, sipas saj nga mijëra policë. Vokshi shprehet se deputetët...

PD: Ministri nuk raporton vetëm te Rama. Lleshaj-Vokshit: S’jam këtu për...

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, po zhvillon një seancë dëgjimore me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Deputetja demokrate njëherazi kryetare e...

Vokshi debat me Lleshaj në Komision: Jeni ministër i ri

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, po zhvillon një seancë dëgjimore me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Deputetja demokrate njëherazi kryetare e...

Vokshi: Dakort për një debat me pedagogët, Komisioni do kërkojë llogari...

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Komisionit të Medias, ka dalë në mbështetje të kërkesës së pedagogëve të Universitetit të Tiranës...

Ligji për taksat/ Vokshi: Rama po ju fal miliarda euro oligarkëve...

Deputetja e Partisë Demokratike, Alaban Vokshi ka reaguar pas miratimit në fshehtësi të ligjit të miratuar një ditë më parë nga deputetët e mazhorancës,...

Trazirat në Kuvend, Albana Vokshi: Kryeministri tensionoi situatën

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar situatën e trazuar sot në Kuvend.  Vokshi bëri fajtor...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com