E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Vlore

Etiketim: Vlore

Plagosja e trefishtë në lokalin në Vlorë, humb jetën njëri prej...

Nuk i’u ka mbijetuar dot plagëve të marra, njëri nga tre të plagosurit e pasdites së të dielës në Plazhit të Vjetër në Vlorë. Mësohet...

Mbeturinat, problem i pazgjidhur në plazhin e Vlorës

Teksa sezoni i verës po arrin kulmin edhe numri i pushuesve pritet të ketë pikun më të lartë në muajin gusht, problemet në plazhin...

Vlorë, çon në vetëvrasje bashkëjetuesen, tenton t’i përdhunojë vajzën

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Vlorës, pasi akuzohet për vepra të rënda penale, si “Shkaktim i vetëvrasjes” dhe “Ngacmim seksual”. Policia...

Vlorë, makina përplas të moshuarën me fëmijën në krahë

Një aksident tjetër është regjistruar mbrëmjen e sotme, në zonën e Skelës në lagjen Pavarësi, në Vlorë. Sikurse raporton nga Vlora, gazetari i RTV Ora,...

I ngacmoi vajzën, masakron me thikë të riun në Vlorë

I  ngacmoi të bijën, burri nga Vlora bën për spital një djale. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur një dite me pare në afërsi të...

Sezoni turistik, ministrat mbledhin Task Forcën e turizmit në Vlorë

Nga qyteti bregdetar i Vlorës, ku ministri Klosi mblodhi Task Forcën e turizmit dhe ku të pranishëm ishin edhe ministri i Brendshëm, ministrja e...

Kanabis përreth banesës, kallash në shtëpi, pranga 54-vjeçarit në Vlorë

Një 54-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi kultivoi lëndë narkotike rreth banesës së tij. Gjatë operacionit policor "Velçë" u arrestua shtetasi me iniciale...

Shpërthen një tjetër bombol gazi në Vlorë

Një bombol gazi ka shpërthyer në fshatin Drashovicë, të Vlorës. Nga të dhënat e para mësohet se nuk ka persona të lënduar. Policia dhe shërbimet e...

E zë korrenti, ndërron jetë punonjësi i OSHEE në Vlorë

Një ngjarje e rëndë është shënuar sonte në mbrëmje në qytetin bregdetar të Vlorës. Një punonjës i OSHEE duke punuar privatisht në një banesë, ka...

LAJMI I FUNDIT/ Aksione “blic” në Vlorë e Sarandë, 5 në...

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Vlorës dhe ajo e Sarandës kanë vënë në pranga 5 persona, të cilat akuzohen për vepra të...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com