E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Vlore

Etiketim: Vlore

Policia blindon Vlorën, priten të tjera arrestime pas kapjes së dy...

Forca të shumta policie nga Tirana në Vlorë. Arrestimi i Tesi alias Tesilvan Bashos dhe vëllait të tij ka sjellë në qytetin bregdetar forca...

Makina përplas biçikletën në Vlorë, plagoset rëndë një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet tip "Volkswagen" ka përplasur një burrë që po...

Shpërndante drogë afër shkollave, pranga 41-vjeçarit në Vlorë

Një 41-vjeçar është arrestuar në flagrancë në qytetin e Vlorës pasi sipas policisë shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit. Pas...

Breshka e rrallë del e ngordhur në Vlorë

Një breshkë uji është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e plazhit të vjetër në Vlorë. Breshka, e llojit “Dermochelys Coriacea”, ka...

Prona në Jalë, Nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës zbaton vendimin e...

Zona e Vlorës është një ndër zonat më problematike sa i takon cështjes së pronave, Në një intervistë të dhënë pak ditë më pare në...

Dy vatra zjarri përfshijnë Vlorën

Dy vatra të mëdha zjarri janë regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë në zonën e Orikumit dhe Cerkovinës. Zjarrfikësit kanë shkuar me urgjencë në...

IKMT vijon aksionin për shembjen e godinave në Vlorë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka rinisur aksionin për prishjen e plazheve dhe minimoleve. Mbështetur nga forca të shumta policore aksioni ka filluar sërish...

Tensionohet situata në Vlorë, pronarët kundërshtojnë shembjen e godinave nga IKMT...

Teksa Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur punën për prishjen e së paku 60 objekteve në bregdetin e Vlorës, pronarët e godinave...

Vijon aksioni i IKMT në bregdetin e Vlorës, 60 ndërtesa pa...

Vijon aksioni i IKM në terren, ndërsa sot ka në plan të prishë 60 ndërtesa përgjatë bregdetit të Vlorës. Aksioni në fjalë po vijon...

3 arrestime në Vlorë brenda 24 orëve

Përgjatë 24 orëve të fundit, policia e Vlorës ka arrestuar 3 persona për vepra të ndryshme penale. Kështu, është kapur dhe arrestuar në fshatin Llakatund...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Korporata e Investimeve, Rama var në qafë çelësin e pasurisë së vendit

Nga eksperti i ekonomisë Zef Preçi Ndërsa kryeministri Edi Rama udhëtonte drejt Brukselit për çështjen e negociatave, që...

Letër nga një europian i frustruar

E fus këtë letër në një shishe dhe po e hedh në detin Adriatik. Eshtë kufiri ynë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com