E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Vlahutin

Etiketim: vlahutin

Berisha: Vlahutin futi përçarje politike, nuk do ta prisja kurrë në...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lëshuar akuza të tjera ndaj ish-ambasadore së BE në Tiranë, Romana Vlahutin. Duke folur në studion e emisionit ‘FAKT’ në SYRI.net,...

Francë-Kroaci/ Vlahutin shijon ndeshjen me Veliajn (FOTO)

Finalja e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë është përjetuar shumë edhe në Shqipëri, konkretisht në Tiranë. Tifozët janë mbledhur për të shijuar emocionet e...

Vlahutin: Katastrofë dhe dështim i “Drejtësisë” përfshirja e të miturve në...

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, iu ka bërë thirrje institucioneve shqiptare që të edukojnë fëmijët e mitur, në mënyrë që ata të...

Mohoi çështjen e refugjatëve, Vasili i kthehet Vlahutinit: Hesht, askush s’të...

Deklaratat e sotme të ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin e cila përsëriti qëndrimin se në Shqipëri nuk do të ndërtohet asnjë kamp...

Berisha flet për akuzat ndaj Lu e Vlahutin, i përgjigjet edhe...

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për Ora News, ka komentuar aktualitetin politik duke deklaruar me bindje se vendi ndodhet në një udhëkryq  dhe...

Reformimi i administratës publike, Vlahutin: Në disa zyra, situata është ulëritëse

Ambasadorja e delegacionit të Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, është shprehur e shqetësuar për situatën në administratën publike. Në vlerësimin e eseve më të mira për...

Politika në tension, Vlahutin dhe Lu kapen “mat” duke…

Ambasadorët më me influencë në Shqipëri, ai i SHBA Donald Lu dhe e BE-së, Romava Vlahutin janë fotografuar teksa konsumojnë një drekë sëbashku sot...

Prifti para ambasadores: A mund të ketë integrim kur shkolla s’ka...

Jetojmë në vitin 2018 por një shkollë në fshatin Orosh nuk ka ende dritë elektrike. "A mund të ketë integrim kur shkollat s'kanë dritë?! A...

Vettingu, Marku takon ambasadoret Vlahutin dhe Schütz

Ecuria e reformës në drejtësi dhe zbatimi i vettingut ka qenë në fokus të takimeve të ndara që kryeprokurorja Arta Marku ka zhvilluar me...

Ambasadorët Lu e Vlahutin të prerë me Ramën: Pezullo ndërtimet në...

Ambasadori Donald Lu, ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin dhe ambasadori i OSBE-së, Berndt Borchard, i kanë drejtuar një letër Kryeministrit Edi Rama,...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...