Ballina Etiketimet Vladimir Putin

Etiketim: Vladimir Putin

Marrëveshje bërthamore ndërmjet Serbisë e Rusisë

Gjatë vizitës së presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, në Serbi do të nënshkruhen disa marrëveshje, memorandume për mirëkuptim si dhe plani për konsultime ndërmjet...

Putin qëllon me top nga fortesa e Shën Peterburgut

Presidenti rus, Vladimir Putin vizitoi sot fortesën e Peterit dhe Paolos në Shën Peterburg me rastin e Krishtlindjeve ortodokse dhe, siç e kërkon tradita,...

Putin: Moska është e gatshme për dialog me SHBA-në

Presidenti rus, Vladimir Putin, me një letër drejtuar presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në prag të vitit të ri, tha se Moska...

Vladimir Putin viziton Serbinë në janar, me një qëllim të qartë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të vizitojë Serbinë më 17 janar të vitit të ardhshëm, ka bërë të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Putin: Të mos nënvlerësohet rreziku i luftës bërthamore

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se rreziku i një lufte bërthamore nuk duhet të nënvlerësohet dhe kritikoi Shtetet e Bashkuara për braktisjen e...

”Bild”: Putin ish-agjent i Stasit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka qënë një agjent i Stasit, nga viti 1986 deri në vitin 1989, shkruan tabloidi më i shitur gjerman, ”Bild”,...

Vladimir Putin dhe Donald Trump do takohen të shtunën në Argjentinë

Presidenti amerikan dhe homologu i tij rus pritet të takohen në Argjentinë në mesditën e së shtunës gjatë Samitit të G20-ës. Zëdhënësi i Kremlinit njoftoi...

Pezullohet “llogaria” e Vladimir Putin në Twitter

Twitter ka pezulluar një llogari që pretendonte se ishte profili zyrtar i Presidentit rus Vladimir Putin në gjuhën angleze. Rrjeti social njoftoi kishte pezulluar "@putinRF_eng...

Presidenti i Rusisë uron për Ditën e Flamurit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta për ditën e Pavarësinë së Shqipërisë. Në një postim në facebook, ambasada ruse...

Gazetari britanik: Takimi Thaçi- Putin shenjë se Rusia e mbështet shkëmbimin...

Gazetari britanik Tim Judah tha se Rusia do të përfitonte shumë nëse rezultati i negociatave Beograd-Prishtinë do të ishte njohja e Kosovës dhe shkëmbimi...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com